ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 20.09.2015. Piąte urodziny Browaru Stara Komenda @ Browar Stara Komenda

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 20.09.2015. Piąte urodziny Browaru Stara Komenda @ Browar Stara Komenda

18/09/2016 0 przez kierunek Szczecin

moc atrakcji z okazji urodzin Starej Komendy…

20.09.2016 Piąte urodziny Browaru Stara KomendaWydarzenie: Piąte urodziny Browaru Stara Komenda
Gdzie: Browar Stara Komenda. Pl. Stefana Batorego 3. 70-207 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 20 września 2016 (wtorek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

5-te urodziny pierwszego powojennego browaru restauracyjnego w Szczecinie – Stara Komenda to dzień otwarty browaru, ostry pojedynek słowny pomiędzy sommelierami a piwowarami, wystawa „Plakat na 5!”, działania animacyjne dla dorosłych, iluzje, akcje poza sceną, koncert zespołu Vespa w niecodziennej odsłonie – to wszystko już we wtorek (20 września 2016).

Francuskie smaki i dzień otwarty Browaru

Otoczona Ardenami, Alpami i Pirenejami, ograniczona przez Atlantyk, Ren i Morze Śródziemne Francja jest tak bogata w wyrafinowane i proste, w pikantne i słodkie przysmaki, że trudno byłoby w ciągu jednego dnia podejrzeć wszystkie tajniki francuskiej sztuki biesiadowania, która nie bez powodu została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO.

Z okazji 5. rocznicy istnienia Browar Stara Komenda zabierze przybyłych w podróż do czterech regionów winiarskich oraz na Północ Francji, gdzie odnaleziono recepturę na prawie zapomniane dziś francuskie piwo Bière De Garde.

Świeżo Bière De Garde uwarzone w Starej Komendzie to hołd dla francuskich piwowarów, którzy tchnęli nowe życie w ten zapomniany styl. Przy produkcji dodano skórki bergamotki i przyprawowe belgijskie drożdże.

Bergamotka – używana do aromatyzowania herbaty Earl Grey – nadała piwu zapach pelargonii, a niektórzy twierdzą, że nawet francuskich perfum.

W tym szczególnym dniu organizatorzy zapraszają na promocję win z Doliny Loary, Burgundii, Doliny Rodanu i Bordeaux. Nie zabraknie też kulinarnych niespodzianek z musztardą Dijon, masłem czosnkowym i francuskimi wypiekami w roli głównej. Kompozycja win i menu powstały przy współpracy z sommelierem Dominikiem Węsierskim.

Plakat na 5!

Wystawa „Plakat na 5!” jest prezentacją wybranych plakatów, które powstały w ubiegłym roku akademickim w pracowni projektowania plakatu i ilustracji na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie – pod kierownictwem profesora Leszka Żebrowskiego i Piotra Depty-Kleśty. Wśród prezentowanych prac można wyróżnić plakaty do spektakli teatralnych, plakat autorski, plakat muzyczny, plakat do wybranego dzieła Henryka Sienkiewicza.

VESPA – 21 lat na scenie, 5 płyta!

O godzinie 20:30 wystąpi zespół Vespa. Choć nieprzerwanie koncertujący od bez mała dwóch dekad, nie rozpieszczał ostatnio swoich fanów nowymi wydawnictwami. Od świetnie przyjętych „Starszych Grubszych Bogatszych” minęło już 6 lat. Ale koniec milczenia, nareszcie na półeczce z płytami będzie mogła się pojawić nowa pozycja spod znaku Osy.

Pod koniec sierpnia 2016 ukazała się 5 płyta zespołu zatytułowana „Diamenty i jedwabie” – 12 kompozycji utrzymanych w tonacji swing, ska i szeroko pojętego retro.

Nowej płycie towarzyszy teledysk „Kant”, na którym widać odświeżony skład zespołu, który można było już zobaczyć na koncertach w kilkunastu miastach Polski. Jesienią Vespa rusza w kolejną trasę promującą nowe wydawnictwo.
Charyzmatyczna wokalistka, lśniąca sekcja dęta, lakierki i spodnie na kant to znaki rozpoznawcze szczecińskiej formacji. Niezwykle żywiołowe koncerty okraszone absurdalną konferansjerką sprawiają, że kto ich choć raz zobaczył na żywo, już nigdy nie przepuści koncertu Vespy w swoim mieście.

:: materiał video powiązany z koncertem

20.09.2016 Piąte urodziny Browaru Stara Komenda