ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 23.05.2015. NCDC Business Race @ Park Kasprowicza

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 23.05.2015. NCDC Business Race @ Park Kasprowicza

19/05/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

Bieg biznesowy, piknik oraz koncert czyli sobota w Parku Kasprowicza

Szczecin, weekend w Szczecinie, NCDC Business Race, Park Kasprowicza, piknik, koncert, kierunek Szczecin, Specyficzni, koncerty w SzczecinieWydarzenie: NCDC Business Race
GDZIE: Park Kasprowicza. SZCZECIN
KIEDY: 23 maja 2015 (sobota), START GODZ. 14:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Ponad 100 sztafet reprezentujących prawie 70 szczecińskich firm pobiegnie w NCDC Business Race – pierwszym biegu biznesowym organizowanym w Szczecinie.

W sportowej rywalizacji i zabawie udział weźmie łącznie ponad 400 pracowników i właścicieli firm ze Szczecina i regionu. W ramach biegu czteroosobowe zespoły będą musiały pokonać dystans 4 km (4×4 km).

W ramach imprezy bieg sztafetowy połączono z piknikiem i koncertem zespołu Specyficzni.

Każda z firm, które zgłosiły swój udział w biegu, mogła rzucić wyzwanie innej firmie, zachęcając ją tym samym do udziału w wydarzeniu. Rzucono łącznie ponad 50 wyzwań – w ten sposób firmy w luźnej i przyjaznej formie zachęcały się do podjęcia rywalizacji, wspólnej zabawy i aktywnego spędzaniu czasu – dodaje Marcin Paprocki.

Sztafety wystartują spod Pomnika Czynu Polaków. Zwieńczeniem sportowych zmagań będzie piknik, podczas którego odbędzie się koncert zespołu Specyficzni.

Biegi firmowe cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie. Pomysłodawcą i głównym sponsorem szczecińskiego biegu jest firma NCDC, której właściciele zainspirowali się podobnymi inicjatywami organizowanymi w Danii. Głównym celem imprezy jest promowanie aktywnego trybu życia oraz budowanie ducha firmowego zespołu dzięki wspólnym zmaganiom sportowym.

Organizatorem biegu jest firma RBF SPORT znana w świecie biegowym nie tylko w Szczecinie, ale w całej Polsce. Spółka prowadzi jeden z najlepszych specjalistycznych sklepów biegowych w Polsce – w 2012 roku zajęła I miejsce w rankingu takich sklepów przeprowadzonym przez miesięcznik Bieganie. Firma była organizatorem lub współorganizatorem wielu biegów.

:: materiał video powiązany z wydarzeniem