ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 27.08.2016. Różanka Dzieciom @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 27.08.2016. Różanka Dzieciom @ Ogród Różany w Szczecinie

24/08/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Różanka Dzieciom – warsztaty plastyczne, teatralne, warsztaty origami oraz spektakl dla najmłodszych…

Różanka dzieciom 2016Wydarzenie: Różanka Dzieciom
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 27 sierpnia 2016 (sobota), START GODZ. 11:00
BILETY: wstęp wolny

Różanka Dzieciom to cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze.

Wydarzenie realizowane w każdą sobotę od godz. 11:00 w przestrzeni Ogrodu Różanego przez całe lato (od 4 czerwca do 27 sierpnia 2016).

W ramach projektu odbędą się także Interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką.

Podczas projektu w ogrodzie różanym będzie można skorzystać także ze zbiorów książkowych Różanej Czytelni, czyli plenerowej biblioteki.

Różanka Dzieciom 27.08.2016

11:00-13:00 warsztaty teatralne oraz muzyczne

Warsztaty teatralne – „Rola maski w teatrze starożytnym”.

W części wykładowej uczestnicy poznają historię teatru starożytnego i rolę podstawowego stroju ówczesnego aktora maski. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli przygotować autorską maskę, która zostanie wykorzystania w kolejnym etapie działań w prezentacji krótkich etiud, opartych na tekstach dziecięcego.

Warsztaty muzyczne – „Szczeciński bigbeat”.

Tym razem tematem muzycznych warsztatów będzie polska muzyka lat 60tych, która była pierwszym protestem czasów PRL. Zajęcia mają za zadanie zapoznanie uczestników z historią polskiego rock’n’rolla, akcentując ważny wkład Szczecina w rozwój tego gatunku muzycznego. Sądzimy że warsztaty będą też doskonałym pretekstem do wspólnej muzycznej zabawy dzieci i ich dziadków. Warsztaty poprowadzi Wojciech Rapa, znany szczeciński muzyk, członek legendarnej grupy Czerwono Czarni, pedagog muzyczny, autor książek o historii big beatu „Mocne uderzenie po szczecińsku”i „Prawdziwa historia Czerwono Czarnych”.

13:00-14:00 Spektakl interaktywny pt. „Przygody Krawca Niteczki”

spektakl oparty jest na bajce Kornela Makuszyńskiego pt: „O tym jak Krawiec Niteczka został królem ”. Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat by zostać królem.

Po drodze spotykają go niezwykłe przygody, a sam napotyka na przeszkody, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.

 

Różanka dzieciom 2016