ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 01.08.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Gentleman z rewolwerem @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 01.08.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Gentleman z rewolwerem @ Zamek Książąt Pomorskich

30/07/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

Przed nami kolejna filmowa propozycja w ramach Zamkowych Nocy Filmowych…

Film: Gentleman z rewolwerem
Zamkowe Noce Filmowe
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 1 sierpnia 2019 (czwartek), start godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny

XII sezon Zamkowych Nocy Filmowych, noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie

projekcje filmów odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 22:00 na Dziedzińcu Menniczym. W razie niepogody seanse w holu w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki do odbioru w wejściu A na pół godziny przed seansem. Liczba miejsc ograniczona.

W okresie letnim cyklicznie przygotowywana jest specjalna filmowa oferta plenerowa.

Już od 2008 roku w urokliwej scenerii zamkowego dziedzińca realizowane są projekcje filmów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, jak i licznie odwiedzających Zamek turystów z kraju i zagranicy. W warunkach plenerowych, nawet znane filmy nabierają nowego wymiaru.

W roku 2019 projekcje realizowane będą pod hasłem Noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie .

Zaprezentowane zostaną zarówno filmy dokumentalne, fabularne oraz animacje. Z najbardziej znanych produkcji fabularnych które zagoszczą na ekranie plenerowym widzowie obejrzą: „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego – pokaz inauguracyjny (25.06). Zobaczymy także: „Anatomia zła” – Jacka Bromskiego, czy „Lincz”- Krzysztofa Łukaszewicza.

Zamkowe Noce Filmowe 2019
01.08.2019 (czwartek)

22:00 Gentleman z rewolwerem

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów.

Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

:: zwiastun filmu


film Gentleman z rewolwerem, kino Szczecin