ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 16.07.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Anatomia zła @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 16.07.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Anatomia zła @ Zamek Książąt Pomorskich

12/07/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

Przed nami kolejna filmowa propozycja w ramach Zamkowych Nocy Filmowych…

Film: Anatomia zła
Zamkowe Noce Filmowe
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 16 lipca 2019 (wtorek), start godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny

XII sezon Zamkowych Nocy Filmowych, noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie

projekcje filmów odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 22:00 na Dziedzińcu Menniczym. W razie niepogody seanse w holu w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki do odbioru w wejściu A na pół godziny przed seansem. Liczba miejsc ograniczona.

W okresie letnim cyklicznie przygotowywana jest specjalna filmowa oferta plenerowa.

Już od 2008 roku w urokliwej scenerii zamkowego dziedzińca realizowane są projekcje filmów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, jak i licznie odwiedzających Zamek turystów z kraju i zagranicy. W warunkach plenerowych, nawet znane filmy nabierają nowego wymiaru.

W roku 2019 projekcje realizowane będą pod hasłem Noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie .

Zaprezentowane zostaną zarówno filmy dokumentalne, fabularne oraz animacje. Z najbardziej znanych produkcji fabularnych które zagoszczą na ekranie plenerowym widzowie obejrzą: „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego – pokaz inauguracyjny (25.06). Zobaczymy także: „Anatomia zła” – Jacka Bromskiego, czy „Lincz”- Krzysztofa Łukaszewicza.

Zamkowe Noce Filmowe 2019
16.07.2019 (wtorek)

22:00 Anatomia zła

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia.

W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego.

Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska.

W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

:: zwiastun filmu

film Anatomia zła, kino Szczecin