ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 22.08.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Piąta pora roku @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 22.08.2019. Zamkowe Noce Filmowe – Piąta pora roku @ Zamek Książąt Pomorskich

23/08/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

Przed nami kolejna filmowa propozycja w ramach Zamkowych Nocy Filmowych…

Film: Piąta pora roku
Zamkowe Noce Filmowe
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 27 sierpnia 2019 (wtorek), start godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny

XII sezon Zamkowych Nocy Filmowych, noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie

projekcje filmów odbywać się będą we wtorki i czwartki o godzinie 22:00 na Dziedzińcu Menniczym. W razie niepogody seanse w holu w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki do odbioru w wejściu A na pół godziny przed seansem. Liczba miejsc ograniczona.

W okresie letnim cyklicznie przygotowywana jest specjalna filmowa oferta plenerowa.

Już od 2008 roku w urokliwej scenerii zamkowego dziedzińca realizowane są projekcje filmów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, jak i licznie odwiedzających Zamek turystów z kraju i zagranicy. W warunkach plenerowych, nawet znane filmy nabierają nowego wymiaru.

W roku 2019 projekcje realizowane będą pod hasłem Noce pełne emocji – człowiek, wędrówka, poszukiwanie .

Zaprezentowane zostaną zarówno filmy dokumentalne, fabularne oraz animacje. Z najbardziej znanych produkcji fabularnych które zagoszczą na ekranie plenerowym widzowie obejrzą: „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego – pokaz inauguracyjny (25.06). Zobaczymy także: „Anatomia zła” – Jacka Bromskiego, czy „Lincz”- Krzysztofa Łukaszewicza.

Zamkowe Noce Filmowe 2019
27.08.2019 (wtorek)

22:00 Piąta pora roku

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe.

Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia.

Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka.

W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

:: zwiastun filmu

film Piąta pora roku, kino Szczecin