ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 25.08.2016.Wieczory Filmu Europejskiego. Epizod Szwecja @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 25.08.2016.Wieczory Filmu Europejskiego. Epizod Szwecja @ Zamek Książąt Pomorskich

22/08/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

wakacyjny cykl projekcji filmowych prezentujących premierowe i nagradzane produkcje z Danii, Szwecji i Niemiec…

02.08.2016 Wieczory Flmu Europejskiego, epizod NiemcyWydarzenie: Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 25 sierpnia 2016 (czwartek), start godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny

Wieczory Filmu Europejskiego to wakacyjny cykl projekcji filmowych prezentujących premierowe i nagradzane produkcje z Danii, Szwecji i Niemiec.

Dokumenty, fabuły, political fiction, animacje, spotkania z reżyserami, a wszystko to na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w lipcowe i sierpniowe wieczory.

Prezentowane filmy tworzą oryginalny przekrój gatunkowy i kulturowy kinematografii wybranych krajów z regionu Morza Bałtyckiego.

„Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” będą jedyną okazją do obejrzenia większości produkcji na dużym ekranie w Szczecinie.

EPIZOD – SZWECJA

Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną
czwartek, 25 sierpnia 2016, godzina 22:00

„Hopptornet” / „Ten Meter Tower”, reż. Axel Danielson, Maximilien Van Aertyck, dokument, SE 2016.
10-metrowa wieża do skoków. Ludzie, którzy nigdy przedtem nie byli na jej szczycie, stoją przed nie lada dylematem. Dokument ten to studium człowieka muszącego wybrać pomiędzy przełamaniem strachu a upokorzeniem. Jak wyglądamy w momencie wahania? Jacy jesteśmy w chwili przezwyciężenia instynktownego lęku?

„Mamma vet bäst” / „Mother knows best”, reż. Mikael Bundsen, fabuła, SE 2016.
Matka daje kilka przyjaznych rad swojemu nastoletniemu synowi po poznaniu jego chłopaka. Choć sama go w pełni akceptuje, daje synowi do zrozumienia, że inni ludzie, w tym jego ojciec, niekoniecznie wykażą się podobną otwartością. Niezręczna rozmowa w samochodzie prowadzi do zmiany ich relacji raz na zawsze. Film nakręcony w dwóch ujęciach.

„Pappersvärld” / „A Paper World”, reż. Jöns Mellgren, animacja, SE 2014.
Animacja poklatkowa o dojrzałym mężczyźnie, który powraca pamięcią do swojej młodości. Nietuzinkowa okazja do podziwiania wyobraźni autora. Stworzony z wielką dbałością o szczegóły, ten oryginalny i bardzo osobisty film porusza temat wspomnień i straty.

„Micke & Tommy”, reż. Martina Carlstedt, dokument, SE 2013.
Micke i Tommy są najlepszymi przyjaciółmi. Razem wyruszają nocą w rejs. Micke chce poznać jakąś dziewczynę, ale jego wymagania są bardzo wysokie. Stawia czoła wyzwaniu na parkiecie – na szczęście towarzyszy mu Tommy.

„Kärleksförmedlingen” / „The Love Agency”, reż. Martina Carlstedt, dokument, SE 2013.
W dzisiejszych czasach jest coraz mniej powodów, aby ufać Internetowi w sprawach miłosnych. Svetlana prowadzi swoje biuro matrymonialne w Archangielsku zupełnie analogowo – przy pomocy telefonu, folderów, fotografii.

„Ett enklare liv” / „A simpler life”, reż. Gunhild Enger, fabuła, SE 2013.
Ing-Marie i Carl są niezmiernie zajętym małżeństwem: ona ma swoje treningi, a on ogrodnictwo. Otaczają się urządzeniami, które mają ułatwiać życie, jednak tylko wszystko komplikują. Zabawna letnia refleksja nad tym, że pogoń za nowinkami być może nie jest najlepszą drogą do szczęścia.

„Händelse vid bank” / „Incident by a bank”, reż. Ruben Östlund, dokument, SE 2010.
Nagrodzony na Berlinale film dokumentalny na podstawie sprawozdania (oraz nagrania) dwóch świadków nieudanego napadu na bank. Nakręcona pojedynczym ujęciem, dbająca o każdy szczegół, zabawna rekonstrukcja z udziałem prawie setki osób.

23 i 25.08.2016 wieczory filmu europejskiego, epizod Szwecja