ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 26-30.09.2016. Festiwal Filmowy Kino Dzieci @ Klub Delta

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 26-30.09.2016. Festiwal Filmowy Kino Dzieci @ Klub Delta

25/09/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Kino Dzieci, czyli festiwal filmów dla najmłodszych…

26-30.09.2016 Festiwal Filmowy KINO DZIECI SzczecinWydarzenie: Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Gdzie: Klub Delta. ul. Racławicka 10. 70-811 Szczecin/Dąbie [zobacz w google street view]
Kiedy: 26-30 września 2016 2016 (poniedziałek-piątek), program festiwalu w rozwinięciu
Bilety: 7 zł
rezerwacje: 91 46 47 923

Zwaśnione włoskie rody, detektywi pracujący w trudnych warunkach, afrykańskie safari i wyspy, gdzie wykluwają się potwory. Bohaterowie Kina Dzieci wyruszą w podróże pełne przygód, w trakcie których ich zapał, dobre serca i przyjaźń wystawione zostaną na próbę. Czy uda im się z niej wyjść zwycięsko?

Trzecia edycja Festiwalu Filmowego KINO DZIECI odbędzie się w Klubie Delta w Szczecin Dąbiu dniach 26-30 września. To dla widzów niepowtarzalna okazja obejrzenia filmów niezwykłych, ważnych, pełnych wrażeń i emocji.

Osiem pełnych metraży zostanie zaprezentowanych widzom 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się w Szczecin Dąbiu w ostatnim tygodniu września. Będzie to siedem filmów aktorskich i jedna animacja, osiem pełnometrażowych produkcji z całego świata – od Niemiec i Holandii, przez Szwecję i Norwegię, po odległą Koreę Południową – pokazujących historie bliskie naszym młodym widzom. Poruszają tematy dobrze znane cztero-, sześcio- czy dwunastolatkom. Będą one zarówno dobrą rozrywką, jak i okazją do wzruszeń i przygód. Wydarzeń filmowych nie będzie brakowało. Co obejrzymy podczas pięciu dni festiwalu w Klubie Delta?

JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA MŁODYCH WIDZÓW?

W ramach festiwalu, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai spróbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Mieszkająca z mamą i bratem w furgonetce, mała Ji-so będzie snuć plany o zdobyciu pieniędzy na wymarzony dom i spróbuje odpowiedzieć na pytanie: Jak ukraść psa? Nie zabraknie też Soni, której pierwsza noc poza domem, u koleżanki – Celestyny, będzie pełna przygód i pokonywania własnych strachów. Na dodatek w towarzystwie borsuków w czerwonych kaloszach.

Na tym nie koniec niesamowitości, albowiem Max – jedenastoletni, dość pulchny i blady jak ściana blondyn – to dosyć nietypowy Syn Winnetou. Równie ciekawa będzie Wielka wyprawa Molly, która wyrusza w pogoń za rodzicami, którzy zapomnieli czapki dla jej mającego się wkrótce wykluć młodszego brata i stara się odnaleźć w nowej roli starszej siostry.

Bohaterowie tego tygodnia napotkają na swojej drodze wiele trudności. W samym środku Afryki, Kacper i Emma spróbują pomóc zagubionemu lwiątku i odnaleźć jego mamę. Mieszkający w Holandii w 1943 r. Lambert, Tuur i Maartje doświadczą na własnej skórze czym jest przyjaźń wobec Sekretów wojny. Na wiele przeszkód trafią też Siem i Winnie, którzy kręcą film instruktażowy dla swoich rodziców – 10 zasad, których należy przestrzegać, żeby związek był udany. Najmłodsi widzowie przekonają się, czy ich misja się powiodła, oglądając holenderski film Rabarbar.

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci we wrześniu odwiedzi ponad 30 miast, w tym właśnie Szczecin Dąbie, gdzie przed rokiem festiwal ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Zapraszamy do rezerwowania miejsc w Klubie Delta, jedynym takim kinie w tej części Szczecina.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci PROGRAM

Festiwal Filmowy Kino Dzieci
26 WRZEŚNIA (poniedziałek)

9:30 KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’ dla dzieci w wieku: 4+
11:30 SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN
reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90′ dla dzieci w wieku: 9+

Festiwal Filmowy Kino Dzieci
27 WRZEŚNIA (wtorek)

9:30 WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER
reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger, Niemcy 2016, 70’ dla dzieci w wieku: 4+
11:30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA
reż P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015, 80’ dla dzieci w wieku: 6+

Festiwal Filmowy Kino Dzieci
28 WRZEŚNIA (środa)

9:30 JAK UKRAŚĆ PSA | HOW TO STEAL A DOG
reż. K. Sung-ho, Korea Południowa 2014, 109’ dla dzieci w wieku: 9+
11:30 RABARBAR | RABARBAR
reż. M. de Cloe, Holandia 2014, 70′ dla dzieci w wieku: 9+

Festiwal Filmowy Kino Dzieci
29 WRZEŚNIA (czwartek)

9:30 SONIA | SIV SOVER VILSE
reż. L. H. Clyne, C. Edfeldt, Szwecja 2016, 79’ dla dzieci w wieku: 6+
11:30 SEKRETY WOJNY | OORLOGSGEHEIMEN
reż. D. Bots, Holandia 2014, 95’ dla dzieci w wieku: 9+

Festiwal Filmowy Kino Dzieci
30 WRZEŚNIA (piątek)

9:30 KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’ dla dzieci w wieku: 4+
11:30 SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN
reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90′ dla dzieci w wieku: 9+

INFORMACJE O FILMACH

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA | LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA

reż P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015, 80’ , dubbing PL, dla dzieci w wieku: 6+
Całe Valleby żyje przygotowaniami do ślubu Sary i Dina. Do miasteczka przybywają ich krewni – dwa włoskie rody zwaśnione od lat. Gdy znika Stella Nostra – legendarny rodzinny klejnot – nowy konflikt między rodzinami wydaje się nieunikniony. Sytuację mogą uratować tylko Lasse i Maja oraz ich Biuro Detektywistyczne.

JAK UKRAŚĆ PSA | HOW TO STEAL A DOG

reż. K. Sung-ho, Korea Południowa 2014, 109’, polski lektor, dla dzieci w wieku: 9+
Ji-so mieszka z mamą i bratem w furgonetce. Gdy zbliżają się jej urodziny, postanawia kupić dom i zorganizować w nim przyjęcie. Tylko skąd wziąć pieniądze? A może by tak uprowadzić psa i zażądać za niego okupu? Czy misterny plan i idealny kandydat wystarczą, aby wszystko poszło po jej myśli?

KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI

reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’, dubbing PL, dla dzieci w wieku: 4+
Kacper i Emma są w Afryce. Pomagają w prowadzeniu lecznicy dla dzikich zwierząt. Wspólnie z nową przyjaciółką – Tiri – wpadają na trop uprowadzonego lwiątka. Czy przedszkolakom uda się rozwiązać zagadkę na safari i oddać małego lwa jego mamie?

SEKRETY WOJNY | OORLOGSGEHEIMEN

reż. D. Bots, Holandia 2014, 95’, polski lektor, dla dzieci w wieku: 9+
Dla Tuura i Lamberta wojna to tylko zabawa, bieganie po lesie i strzelanie z karabinów z patyków. Ta prawdziwa, II wojna światowa toczy się gdzieś daleko. Do czasu – wszystko się zmienia, gdy do klasy chłopców dołącza Maartje, a wraz z nią sekrety dorosłych i ukrywane przed dziećmi prawdziwe oblicze II wojny światowej. Czy w jej obliczu Tuur i Lambert ochronią przyjaźń?

SONIA | SIV SOVER VILSE

reż. L. H. Clyne, C. Edfeldt, Szwecja 2016, 79’, dubbing PL, dla dzieci w wieku: 6+
Sonia odwiedza koleżankę. To nie będzie zwyczajna wizyta – to pierwsze nocowanie poza domem. U Celestyny wszystko jest inne. Mieszkanie kryje wiele sekretów i tajemniczych mieszkańców na czele z borsukami w czerwonych kaloszach. Zamiast snu Sonię czeka niezwykła przygoda i pokonywanie własnych strachów.

SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN

reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90′, polski lektor, dla dzieci w wieku: 9+
Niski, blady blondyn – 10-letniemu Maxowi daleko do Indianina. Ale czy wygląd to wszystko? Max ma przecież indiańskie serce. Postanawia wziąć udział w castingu do roli syna Winnetou. Nie będzie łatwo, ale dumni Indianie nigdy się nie poddają. Howgh!

RABARBAR | RABARBAR

reż. M. de Cloe, Holandia 2014, 70′, polski lektor, dla dzieci w wieku: 9+
Winnie i jej mama, razem z Siemem i jego tatą, tworzą rodzinę patchworkową. Wszyscy świetnie się dogadują, jednak do czasu. Dzień ślubu coraz bliżej, a rodzice coraz więcej się kłócą. Winnie i Siem biorą sprawy w swoje ręce. Jak? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER

reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger , Niemcy 2016, 70’, dubbing PL, dla dzieci w wieku: 4+
Przed małą Molly wielka zmiana – koniec z byciem jedynaczką! Rodzice już wyruszyli na wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy z rodziny Potworowskich. O nie! Zapomnieli czapki, którą Molly zrobiła specjalnie dla maleństwa, a przecież bez niej będzie marzło. Molly wyrusza w wielką podróż śladem rodziców.

26-30.09.2016 Festiwal Filmowy KINO DZIECI Szczecin