ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 30.03-01.04.2017. Filmowe Dni Skandynawskie @ Klub Delta

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 30.03-01.04.2017. Filmowe Dni Skandynawskie @ Klub Delta

28/03/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

przegląd filmowy w ramach Dni Skandynawskich 2017…

Dni Skandynawskie, Szczecin 2017Wydarzenie: Filmowe Dni Skandynawskie 2017
Gdzie: Klub Delta. ul. Racławicka 10. 70-811 Szczecin/Dąbie [zobacz w google street view]
Kiedy: 30 marca – 1 kwietnia 2017 (czwartek-sobota), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny
rezerwacje: 91 46 47 923

Tegoroczna edycja Dni Skandynawskich odbywa się pod hasłem „Energia inteligentnych miast”.

Ideą Dni Skandynawskich jest stworzenie w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią.

Dni Skandynawskie są jedynym wydarzeniem w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią i jest tak szeroką platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji.

W Klubie Delta odbędzie się przegląd filmowy w ramach Dni Skandynawskich 2017 podczas, którego wyświetlone zostaną trzy filmy

30 marca (czwartek), godzina 18:00
CIEŃ LATARNI MORSKIEJ (Finlandia 2013, czas 93 minut, dramat/thriller)

reż. Ulrika Bengts, obsada: Erik Lonngren, Patrik Kumpulainen, Niklas Groundstroem

Lato 1939 roku. Na odciętej od świata, skalistej wysepce na Bałtyku tamtejszy latarnik, pan Hasselbond, jest alfą i omegą dla zdesperowanej żony, pełnej niewinności córki oraz nastoletniego syna, Gustafa, który kocha ojca, ale jednocześnie się go boi. Pewnego dnia do tego zapomnianego przez Boga miejsca przybywa trzynastoletni Karl, który ku niezadowoleniu Hasselbonda zostaje mu przydzielony do pomocy. Wychowany w sierocińcu Karl robi wszystko, by udowodnić swoją wartość. Zaprzyjaźnia się z Gustafem. Wkrótce, kiedy Hasselbond zaczyna faworyzować Karla, między chłopcami rodzi się podszyta nienawiścią rywalizacja.

31 marca (piątek), godzina 18:00
WOJNA (Dania 2015, czas 115 minut, dramat/wojenny)

reż. Tobias Lindholm, obsada: Pilou Asbaek, Tuva Novotny, Søren Malling

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża, samotnie wychowując trójkę dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają, zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

1 kwietnia (sobota), godzina 18:00
KOMUNA (Dania, Szwecja, Holandia 2016, czas 111 minut, dramat)

reż. Thomas Vinterberg, obsada: Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen, Helene Reingaard Neumann

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. W wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku, postanawiają stworzyć hipisowską komunę. Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja, żyjącej pod jednym dachem grupy, zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza jej się ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny

Dni Skandynawskie, Szczecin 2017