ARCHIWUM. Szczecin. Koncert. 24.10.2015. After Blues @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncert. 24.10.2015. After Blues @ Dom Kultury Słowianin

20/10/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczeciński „After Blues” obchodzi w tym roku 35-lecie działalności artystycznej…

Koncert After Blues, Szczecin,DK Słowianin – 24.10.2015Koncert: After Blues
koncert dla przyjaciół
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 24 października 2015 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 35zł
do nabycia na: bilety.fm lub w Słowianinie

To doskonała okazja aby zorganizować „Koncert dla przyjaciół”. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele.

To duet, brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

„After Blues” od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem, wykonując swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców.

Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Od 26 lat ma siedzibę w DK „Słowianin”. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, a przede wszystkim Festiwal Muzyki Bluesowej BLUESADA (realizowany przez 18 lat).

W 2013 roku otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.

Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego kolorytu. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych.

Na koncercie w sobotę (24 października 2015) oprócz jubilatów, wystąpią zaproszeni goście z Polski i Hamburga (m.in. byli członkowie zespołu), Maciek Czaczyk, Agnieszka Twardowska oraz Marek Piekarczyk z zespołem.

Koncert poprowadzą: Szymon Kaczmarek, Marek Jakubowski i Piotr Baron.

:: materiał video powiązany z koncertem