ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.07.2016. Ułani Kapitalizmu + STARTe @ Alter Ego

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.07.2016. Ułani Kapitalizmu + STARTe @ Alter Ego

28/06/2016 0 przez kierunek Szczecin

To będzie dobry wieczór dla fanów nietypowego grania i miłośników zaskoczeń…

01.07.2016 koncert Ułani Kapitalizmu + STARTe, Alter EgoKoncert: Ułani Kapitalizmu + STARTe
GDZIE: Alter Ego. Pl. Batorego 4. 70-207 Szczecin
KIEDY: 1 lipca 2016 (piątek), START GODZ. 20:00
BILETY: 10 zł

Dwa eksperymentlane zespoły z zachodniopomorskiego. Będzie trans i będzie dzikość. Będzie groove i będzie noise. Dużo innych rzeczy też będzie.

STARTe to nowy projekt muzyków z Goleniowa, i można spokojnie powiedzieć, że nie jest to ich projekt pierwszy.

Gentlemani dali się już poznać w takich odjechanych składach jak ParadaPanaTło, DolinaIny, NieMaToTamto, Stanley Krupnick i wiele, wiele innych naprawdę ciekawych zespołów. Każdy z nich miał w sobie dużo psychodelii, transu oraz pojechanych rytmów. Alternatywa pełną gębą.

Tym razem mają nam do zaproponowania formy muzyczne oparte na dwóch syntezatorach i perkusji. W tej inkarnacji mają za sobą tylko jeden bardzo dobrze przyjęty koncert na imprezie Kalejdoskop w Hormonie. Trio zagra w składzie: Radosław Pietrunow, Jacek Palica, Marek Krawczyk.

Ułani Kapitalizmu to kapelka znana w Szczecinie nie od dziś, ani nie od wczoraj, ani nie od tygodnia.

Generalnie wiją się po szczecińskich (i nie tylko) klubach od sześciu lat: tu jakieś jam session zagrają, tutaj koncerty z własnym materiałem, gdzie indziej zrobili muzykę do historii obrazkowej Michała Pogody pt. „Łoś i kot” a nawet wpadli i pohałasowali na otwarciu Filharmonii Szczecińskiej. Dwa razy nawet ich na trasę po Polsce wywiało. Nagrali też jedną płytę pt. „Plecak mięsa”, która została wydana trzy lata temu. W tym czasie powstało już trochę materiału i na pewno nie będą bali się go pokazać w Alter Ego. Muza oscyluje wokół krótkich, ale sytych form muzycznych bogatych w zabawy rytmem i barwą oraz improwizacje.

:: materiał video powiązany z koncertem

01.07.2016 koncert Ułani Kapitalizmu + STARTe, Alter Ego