ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.10.2011. Ten Typ Mes

25/09/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Ten Typ Mes – koncert premierowy – materiał z najnowszej płyty
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 1 października 2011 (sobota), start godz. 21:30 (wstęp od godz. 20:00)
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)
do kupienia w Salonie Stoprocent (al.Piastów 54) i sklepie Platinum (Deptak Bogusława)

W sobotę 1.10.2011r. w szczecińskim Słowianinie Ten Typ Mes zagra premierowy koncert
z materiałem z jego najnowszej płyty – Kandydaci na szaleńców.

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

Ten Typ Mes to jeden z niewielu artystów hiphopowych unikający banału i ogólników poprzez serwowanie pikantnych, zawsze szczerych autobiograficznych historii. Niechęć
do bezmyślnej agresji i nienawiści, z drugiej strony negacja konsumpcyjnego stylu życia biją z każdej zwrotki nagranej przez rapera.

Jeszcze zanim skończył liceum jego „podziemna” renoma zrobiła duże wrażenie
na przedstawicielach polskiej sceny i tak w 2002 roku Mes zaprezentował się szerzej na płycie Reda (popularny wówczas teledysk nakręcony na ciężarówce). Jego bezczelne, nie pozbawione poczucia humoru teksty i buntownicza aparycja zaowocowały dziesiątkami gościnnych występów (od Pezeta i Eldo przez Molestę, aż po Łonę).

Wydał 5 świetnie przyjętych płyt – z zespołem Flexxip („Fach…” T1/Teraz/Pomaton 2003 r.), solową „Alkopoligamia: zapiski typa” (2005 r. T1/Teraz) oraz dwa albumy z formacją 2cztery7; „Funk – dla smaku” w 2005 r. (nakładem Embargo/ITI) i „Spaleni innym słońcem w 2008 r. (Fonografika), do których ostatnio dołączył, drugi solowy longplay „Zamach na przeciętność” (Alkopoligamia.com 2009 r.).
Muzyczna wszechstronność i poszukiwania ciekawych form pozwoliły wypromować Mesowi zarówno G-funk (żywe brzmienia i śpiewane refreny, z których słynie 2cztery7), jak i bardziej mroczne klimaty charakteryzujące płyty Flexxip, „Alkopoligamię” i „Zamach na przeciętność”.

Wydana 16 kwietnia bieżącego roku płyta pt. „Kandydaci na szaleńców“ została okrzyknięta jednym z najciekawszych muzycznie albumów tego roku, wraz z czym pojawił się również komercyjny sukces artysty, który podwoił ilość sprzedanych egzemplarzy w stosunku do swojej poprzedniej płyty.
Tym bardziej zapraszamy na koncert w Szczecinie

materiał video: