ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.04.2017. Sorry Boys ROMA Tour @ Hormon

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.04.2017. Sorry Boys ROMA Tour @ Hormon

01/04/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

Trasa promująca najnowszy album Sorry Boys…

2017 koncert Sorry Boys ROMA Tour w SzczecinieKoncert: Sorry Boys
ROMA Tour 2017
Gdzie: HORMON. Ul. Monte Cassino 6. 70-464 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 2 kwietnia 2017 (niedziela), start godz. 19:00
BILETY: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), do nabycia w klubie i na bilety.fm

ROMA TOUR to premierowe koncerty z materiałem z „Romy”, z którymi Sorry Boys odwiedzą ponad 20 miast w całej Polsce! To największa trasa koncertowa w historii zespołu. Dotychczasowe brzmienie zespołu zostanie wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium.

Obok piosenek z najnowszego albumu, znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt. Podczas trasy pojawiać się będą muzyczni goście, których usłyszeć można na płycie „Roma”.

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

Roma przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi.

Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

„Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu.” – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel.

Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

:: materiał video powiązany z koncertem

2017 koncert Sorry Boys ROMA Tour w Szczecinie