ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.12.2016. T’ien Lai & Ułani Kapitalizmu @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.12.2016. T’ien Lai & Ułani Kapitalizmu @ Domek Grabarza

30/11/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

szamańska msza transu, pulsu i hałasu…

02.12.2016koncert T'ien Lai & Ułani Kapitalizmu w Szczecinie KONCERT: T’ien Lai & Ułani Kapitalizmu
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 2 grudnia 2016 (piątek), START GODZ. 20:00
BILETY: 15 zł

W piątek (2 grudnia 2016) w Domku Grabarza zagra skład T’ien Lai ze wsparciem szczecińskich eksperymentatorów – Ułanów Kapitalizmu.

T’ien Lai przedstawia się jako organiczno-syntetyczny kwartet taneczny. Projekt powstał w 2012 roku jako duet Łukasza Jędrzejczaka i Kuby Ziołka, znanych z takich formacji jak So Slow, Alameda 5, Stara Rzeka, Innercity Ensemble. To w tym składzie powstała pierwsza płyta T’ien Lai „Da’at” z 2013 roku. Krążek ten charakteryzował się brzmieniem starych PRL-owskich radioodbiorników Śnieżka, przetworzonych przez efekty gitarowe i nałożonych na pętle syntezatorowe.

Od początku 2015 roku T’ien Lai gra już jako kwartet. Do składu dołączyli Rafał Kołacki oraz Mikołaj Zieliński na afrykańskich instrumentach perkusyjnych i perkusjonaliach. Jędrzejczak i Ziołek wrócili do dźwięków czysto syntetycznych, które są na żywo kontrastowane z organicznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych. Efektem jest muzyka rozpięta między quasi-szamańskimi transami, surową niemalże industrialną rytmiczną elektroniką, aż po pastisze współczesnej muzyki techno.

T’ien Lai ma na swoi koncie liczne występy w kraju i zagranicą. Odwiedzili m.in. Unsound (Kraków), CTM (Berlin), Luminato (Toronto), Open`er Festival (Gdynia), Tauron Nowa Muzyka (Katowice).

Gości wesprze miejscowy zespół Ułani Kapitalizmu. To pięciu młodzieńców, którzy mają dziwne inspiracje muzyczne i grają jeszcze dziwniejszą muzykę. Specjalizują się w żonglowaniu najróżniejszymi stylistykami. Jest więc noise rock, kraut rock, rock awangardowy, progrock, ślady jazzu, yassu, a nawet ska. Śmiało więc można określać ich muzykę jako wszystcore.

Ułani Kapitlizmu to: Bartłomiej Czajkowski – kontrabas, Michał Pasternacki – gitara, Piotr Poprawski – perkusja, Karol Firmanty – gitara, syntezatory, Janusz Gądek – klawisze.

:: materiał video powiązany z koncertem

02.12.2016koncert T'ien Lai & Ułani Kapitalizmu w Szczecinie