ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.03.2016. Lilly Hates Roses @ Hormon

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.03.2016. Lilly Hates Roses @ Hormon

25/02/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Lilly Hates Roses przybywają do Szczecina promować nowy krążek – Mokotów…

03.03.2016 Lilly Hates Roses koncert w Szczecinie, HormonKONCERT: Lilly Hates roses
Gdzie: HORMON. Ul. Monte Cassino 6. 70-464 Szczecin
KIEDY: 3 marca 2016 (czwartek), start godz. 19:00
BILETY: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
dostępne w klubie oraz na bilety.fm

Kamil Durski i Kasia Golomska to nieprzeciętny duet, w którym podobne gusta i wrażliwość na muzykę tworzą spójną całość z nieokiełznaną kreatywnością, swobodą tworzenia, a przede wszystkim szczerym przekazem.

To właśnie prawda jest jedną z najważniejszych cech brzmienia Lilly Hates Roses. Ich piosenki z łatwością przechodzą z lekkiej i przyjemnej stylistyki znanej choćby z dokonań Angusa i Julii Stone’ów, do gorzkich, czasem smutnych wyznań jak u Sun Kil Moon. Wszystkie oblicza Lilly Hates Roses mają jednak ten sam wspólny mianownik – prawdę.

Po ogromnym sukcesie debiutanckiego krążka Something To Happen, przyszła pora na nagranie kolejnego krążka. Tym razem Lilly Hates Roses połączyli siły z Bogdanem Kondrackim, producentem i kompozytorem mającym na koncie udział przy płytach Moniki Brodki, Smolika, Dawida Podsiadło czy Ani Dąbrowskiej. Dodając do tego doświadczenie zebrane przy nagrywaniu Something To Happen, liczne koncerty, także poza granicami Polski oraz występy na największych krajowych festiwalach, Lilly Hates Roses rozbudzili apetyty słuchaczy na nowe wydawnictwo do granic wytrzymałości. Na całe szczęście nie trzeba już dłużej czekać.

Mokotów, bo tak zatytułowany jest drugi album w karierze duetu, to zbiór jedenastu piosenek, w których folk znany z debiutu brzmi znacznie bardziej rockowo. Jedno pozostaje bez zmian – muzyka Lilly Hates Roses to przede wszystkim szczere teksty piosenek będących opowieściami, w których każdy może odnaleźć samego siebie. Na krążku nie zabrakło wyjątkowych gości – na płycie usłyszymy m.in. Dawida Podsiadło. Mokotów to konsekwentne podążanie ścieżką zapoczątkowaną na Something To Happen i stałe rozbudowywanie brzmienia, w którym można odnaleźć coraz więcej inspiracji Kasi i Kamila, w tym m.in. muzyką elektroniczną.

Lilly Hates Roses, nie poddając się obowiązującym trendom, robią swoje i wchodzą na nowy poziom muzycznej twórczości. Mokotów ma szansę stać się jednym z najbardziej interesujących wydawnictw tego roku w Polsce, a kto wie czy nie dalej – muzycy, którzy zostali dostrzeżeni przez KEXP czy NME, pod koniec sierpnia zagrali trasę koncertową w Wielkiej Brytanii odwiedzając takie miasta jak Londyn, Brighton, Southampton, Winchester oraz wystąpili podczas tegorocznej edycji Victorious Festival w Wielkiej Brytanii, obok takich formacji jak The Flaming Lips, We Are Scientists czy Peter Hook & The Light.

:: materiał video powiązany z koncertem