ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.06.2011. Grópa Ymadło, Blakauts i Syntezis

27/05/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Grópa Ymadło, Blakauts i Syntezis
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 3 czerwca 2011 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 6zł

Powrót Grópy Ymadło!!!
Fenomen szczecińskiej sceny muzycznej powraca i zagra swój pierwszy koncert grubo po 10 latach…
Chłopaki w lekko odnowionym składzie, ale ze starym dobrym Yancarzem na czele, zagrają na deskach Kontrastów swoje największe hity. Doskonała okazja do zapoznania się z wyjątkową wrażliwością kapelki i na odświeżenie takich hitów jak Romek chce grać metal…
O zespole: Zespół Ymadło powstał w 1999 r. z inicjatywy niejakiego Yancarza. Razem z nim łupali tam wtedy Gajowy bg, George drums, Docent keybord. Po nagraniu demo zespół zagrał kilkanaście koncertów, w międzyczasie nagrał dwie płyty i utonął. Reaktywacja zespołu nastąpiła w 2010 r. Szczególne zmiany nastapiły w obsadzie gitarzystów, gdyż wcześniejszą posadę samego Yancarza zastąpili Grzegorz ps. Siwy (ex, Egzekuthor) oraz Cichy (ex. Wishmaster), co znacznie urozmaiciło dotychczasowe brzmienie kapeli.
Grópa Ymadło aktualny sqad: Yancarz – Vocal , Gajowy – Bass, Vocal , Siwy – Gitara, Cichy – Gitara

Zespół na scenie wspierać będą: SYNTEZIS i BLAKAUTS

Syntezis – pięcioosobowy twór prezentujący się pod wieloma postaciami. Szybki, wolny, ciężki, melodyjny – ale zawsze z konkretnym przekazem. Gramy szeroko pojęty metal – znajdziecie u nas wpływy przede wszystkim z gatunków takich jak thrash i groove, ale jednocześnie eksperymentujemy z nowocześniejszymi brzmieniami oraz stosujemy „wschodnie” skale nadające nam charakterystyczne brzmienie. Działalność rozpoczęliśmy w grudniu 2007 by już w styczniu 2008 dać pierwszy pierwszy koncert w pełnym składzie (M. Cieplichiewicz na wokalu, M. Delega i J. Sosiński na gitarach, M. Lis na basie oraz S. Zdanowski na perkusji). Od tamtej pory zmienił się u nas gitarzysta – na początku poprzedniego roku Sosa zastąpił nasz obecny wioślarz Jakub „Truskaw” Szwaja oraz w tym roku zespół rozstał się z Sylwkiem, który grał na perkusji – w obecnej chwili rolę perkusisty spełnia Łukasz „Klima” Klimaszewski.

The Blakauts powstał latem 2009 w Szczecinie. Grają brudnego Rock’n’rolla, z elementami Punk’a, Rockabilly, Country i Folk. Zagrali kilka koncertów i w grudniu ubiegłego roku wydali płytę „Jak w stanach”. Skład kapeli: Dariusz „Smalec” Tkaczyk (głos), Dariusz „Syn” Stefański (gitara, głos), Maks Boguszewski (gitara), Miro (bas), Paweł „Dmuchacz” Boguszewski (perkusja)