ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 04.11.2011. Chaos Fest III

28/10/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Chaos Fest III
wystąpią: Final Sacrifice, Bulletproof, Diamonds & Guns, Scylla
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 4 listopada 2011 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł

W pierwszy listopadowy piątek 2011 Team CHAOS ma zaszczyt zaprosić na trzecią edycję CHAOS FEST!!!

:: szczegóły w rozwinięciu…


Tym razem zagrają dla Was cztery zespoły:

FINAL SACRIFICE/Poznań

Historia zespołu rozpoczęła się w 2007r., w momencie, w którym czwórka młodych ludzi, zafascynowana muzyką sceny australijskiej i brytyjskiej postanowiła powołać do życia własny projekt.

Tak więc za sprawą „Adiego” (gitara), „Boogera” (gitara basowa), „Miniusia” (perkusja) i „Tobiego” (wokal) narodził się poznański zespół Final Sacrifice grający muzykę zaklasyfikowaną jako Deathcore.

W początkowym okresie w zespole często dochodziło do zmian personalnych aż do momentu, w którym formację opuścił Bomba, a jego miejsce zajął obdarzony potężnym głosem „Szyna”, wnoszący ze sobą powiew świeżości. Praktycznie od tego momentu działalność Final Sacrifice nabrała tempa, pojawiło się coraz więcej propozycji koncertów u boku takich zespołów jak Hevyweight, Drown My Day i Checkpoint.

Zespół zakwalifikował się również do udziału w gorzowskim Rock Festiwalu, lecz po późniejszych zmianach liczby uczestników imprezy koncert nie doszedł do skutku. Po licznych koncertach i wspaniałej reakcji fanów, nadszedł czas na zarejestrowanie dotychczasowego materiału. Jednak jeszcze przed ukazaniem się gotowego materiału Final Sacrifice, zespół opuścił jeden z założycieli „Miniuś” chcąc poświęcić się całkowicie innemu poznańskiemu projektowi Between Nothing a na jego miejsce pojawił się „Średni” grający również w Elm Street Nightmare. Wraz z początkiem roku pojawiło się pierwsze, długo oczekiwane demo zawierające 3 utwory, będące wspaniałym popisem umiejętności członków zespołu, którzy potrafili w krótkim czasie osiągnąć bardzo wysoki poziom, o czym świadczyć mogą pozytywne recenzje ukazujące się w Internecie.

BULLETPROOF (Gryfino)

Pomysł na zespół pojawił się latem 2010 w głowach Boogdana i Simona, którzy to wynajęli totalnie zniszczone pomieszczenie od PKP. Do współpracy zaprosili Martina, Lisa i Adama. Zanim jednak rozpoczęły się pierwsze próby Bulletproof, zespół remontował i adoptował akustycznie nowo nabyte pomieszczenie. Pierwsze piosenki zaczęły powstawać we wrześniu 2010 w odrestaurowanej sali prób. W jedną sobotę w Lutym 2010 Bulletproof wszedł do studia Monroe, żeby się sprawdzić i nagrać piosenkę Agnostic Mass pod okiem Arka „Ara” Jabłońskiego.

Po opublikowaniu utwór zbiera bardzo wiele przychylnych opinii ludzi z branży muzycznej. Pierwszy historyczny koncert Bulletproof odbył się 1 kwietnia 2011 w Szczecińskich Kontrastach wraz z Trójmiejskim Sainc, organizowany przez Szczecińskie Stowarzyszenia Muzyki Ekstremalnej AAAAAAARGHH. Kolejny koncert odbył się również w Szczecinie. Zespół otwierał wtedy koncert legendy Heavy metalu Turbo. Bulletproof 14 Sierpnia zagrał na trasie „Vader Summer Campaign 2011” i jako jedyny otwierał koncert grupy w Gryfinie. Na tą chwilę zespół rozpoczął sesję nagraniową w studiu Monroe ponownie pod okiem Arka „Ara” Jabłońskiego. Debiutancki album wstępnie ma ukazać się w pierwszym kwartale 2012 roku.

DIAMONDS & GUNS (Szczecin)

Z kraju największych death metalowych gwiazd takich jak Behemoth, Decapitated czy Vader nadchodzi… nieco mniej metalowa kapela. Stworzona przez grupę młodych znajomych w celu wprowadzenia na świat masowej zabawy, jest to z pewnością zespół pozbawiony większych logicznych granic.

Przybywają w pokoju, mają umiejętność czy dwie i z pewnością głowy pełne pomysłów. Są dokładnie tacy jak ich nazwa lśniący i niebezpieczni! Wiedząc, że żyjemy w czasach, w których muzycy starają się desperacko stworzyć coś oryginalnego i unikalnego (co często kończy się formowaniem muzycznych wynaturzeń), łączymy tą wiedzę z pewnymi umiejętnościami oraz inspiracjami począwszy od Lady Gagi aż do zespołu Death aby uzyskać czysto rozrywkowe brzmienie. Podczas gdy wszystkie zespoły borykają się z ciągłym muzycznym rasizmem tworząc kawałki, które brzmią zbyt ciężko dla kochających anielskie przyśpiewki dziewczynek oraz zbyt pedalsko dla prawdziwych hardkorowców, my robimy swoje bez względu na to jaka łatka zostanie nam dolepiona!

SCYLLA (Szczecin)

To bardzo młody zespół, ale staż muzyków na scenie zaskoczyłby nie jednego Obecny skład to: Mario – wokal (poprzednie formacje – Chiave), Halec – gitara (poprzednie formacje – Wooden Kimono, Fear), Mario 2 – bass (poprzednie formacje – Wooden Kimono, Fear), Fake – gitara (obecnie + Angelreich, The Throne, O.D.C. i pewnie milion innych), Struś – perkusja (obecnie + Dead On Time).

Podczas Chaos Festival zespół dostąpi zaszczytu otwarcia imprezy. Będzie to również ich debiut. Na chwilą obecną nie jesteśmy wstanie przekazać, Wam żadnej muzyki w postaci płyty winylowej bądź DVD. Mamy nagrany jingiel przedstawiający mały zarys tego co będziecie mogli usłyszeć Zapraszamy na koncert. Obiecujemy, że będzie ciężko, mrocznie i elektronicznie. Taka właśnie jest Scylla.