ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 04.12.2015. Lord Bishop @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 04.12.2015. Lord Bishop @ Free Blues Club

29/11/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

„Najpierw byl Howlin Wolf, potem Jimi Hendrix, a teraz jest Lord Bishop!’’ – o tym czarnoskórym dwumetrowym muzyku z Bronxu, w żyłach którego płynie czysty rock’n’roll powiedział Mother Tongue-Basser Davo po ich wspólnym show….

Lord Bishop - koncerty w SzczecinieKONCERT: Lord Bishop
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 4 grudnia 2015 (piątek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 20:00
BILETY: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)
do nabycia w klubie

Lord Bishop Rocks łączy blues, funk, rock, punk, a nawet reggae w swoich naładowanych emocjami utworach. Muzyk sam nazywa swą twórczość jako Hendrixian Motör Funk.

Co powinno się pod tym rozumieć? Dzikie gitarowe brzmienia a la Jimi Hendrix, pomieszane z siłą Motörhead i ciężkim bluesem Led Zeppelin, do tego dochodzi funkowy ułamek z James’a Brown’a.

Teksty artysty mówią o polityce, jak i o miłości, o otoczeniu, jak i o dalekich horyzontach…

Taka interpretacja blues-rocka w wykonaniu Lord Bishop Rocks to połączenie czegoś brudnego, funky, seksownego, czegoś żywego jest po prostu prawdziwa.

Grupa ma za sobą ponad trzy tysiące koncertów, które wykształciły ją w oczach/uszach słuchaczy jako ekstrawaganckie undergoundowe rockowe trio.

Publiczność artysta pozyskuje sobie dzięki niesamowitej energii i specyficznemu sposobowi bycia, jakie przekazuje stojąc na scenie.

:: materiał video powiązany z koncertem