ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.02.2012. Koncert Jana Budziaszka i Janusza Saługi w Szczecinie

01/02/2012 0 przez kierunek Szczecin

5 lutego 2012 o godzinie 21.00. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbędzie się koncert Jana Budziaszka i Janusza Saługi. Głównym celem organizacji koncertu jest propagacja obrona życia ludzkiego.

Patronat nad wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Artyści: Jan Budziaszek i Janusz Saługa

Od blisko 20 lat Jan Budziaszek i Janusz Saługa muzykują w duecie. Świetnie rozumiejąc się na scenie śpiewają o tym , co w ich życiu najważniejsze, tworząc w trakcie swoich występów niepowtarzalną atmosferę. Jan Góra OP: „Od lat przyjeżdżał (Janusz Saługa) do Hermanic na nasze zgrupowania młodzieżowe i stał się niezbywalną ich cząstką. A co nam dawał? Piosenkę przez siebie skomponowaną, liryczną, delikatną, jakby nie z tego świata, raczej ze świata marzeń, świata dzieciństwa. Z tego dobrego, lepszego, niezagrażającego nikomu świata. Jakby do niego nie docierało, że świat może być zły, drapieżny, złośliwy, że ludzie mogą być okrutni. Janusz Saługa zapraszał nas zawsze do swojego nieba, w którym nie jest może za głośno, ale w którym jesteśmy u siebie. Zamieszkać w sercu, nie w betonie, to sztuka i niebo według Janusza. Piosenki Janusza leczą samotność, tę najokrutniejszą z chorób naszych czasów. Przypominają o sprawach najprostszych, z których składa się życie: o modlitwie, zapachach, domu, przyjaźni, ogrodzie czy drzewku.”

Jan Budziaszek – polski perkusista
Od 1965 związany na stałe z zespołem Skaldowie. Od 1979 współpracuje z zespołem swingowym „Playing Family”. Następnie grał z Jarosławem Śmietaną w grupie Extra Ball, w Kwartecie Tomasza Stańki, współpracował z Marylą Rodowicz i grupą Pod Budą, oraz z New Life’m. i Januszem Saługą.
Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych: Norymberga, Jazz Jambore, Bratysława, Berkeley, Reno. Szacuje się, że zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał 30 płyt, jest ponadto autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji.

Jest świeckim rekolekcjonistą i autorem książek: „Dzienniczek perkusisty (część 1)”, „Dzienniczek perkusisty(Część 2)”, „Dzienniczek perkusisty – Odkrycie Ameryki”, „Królewska Droga Krzyża”, „Jan Budziaszek i Jacek Zieliński – Wielkich Polaków Modlitwy za ojczyznę”, oraz kilku książek wydanych w postaci kasety „Jan Budziaszek zaprasza do różańca”, „Do nieba idzie się”, „Medjugorski różaniec”, „Królewska droga krzyża”.
Pomysłodawca koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.
29 czerwca 2006 został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis[2].

Janusz Saługa:
Utalentowany muzyk i artysta z Małopolski ,autor i wykonawca wielu piosenek, wydanych między innymi na płytach – „Posłuchajmy we dwoje bo nic byś nie zyskał”,„Gdzieś tam rzuceni”, „Ziemia ludzkie marzenia i gwiazdy”.

Koncert poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 20:00. Wstęp wolny