ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.02.2014. Dikanda @ Free Blues Club

30/01/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Dikanda, 05.02.2014, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Dikanda, 05.02.2014, w SzczecinieKONCERT: Dikanda
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 5 lutego 2014 (środa), START GODZ. 20:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

Koncert promujący nową płytę zespołu Dikanda!

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu – żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.

DIKANDA

Wydali 4 płyty, zagrali setki koncertów , wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach.

Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu.

Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in.: Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności w wielu krajach Europy Zachodniej (w szczególności Niemczech, Austrii i Szwajcarii).

:: materiał video powiązany z koncertem