ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.03.2016. Soyka Solo @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.03.2016. Soyka Solo @ Stara Rzeźnia

01/03/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

♪ ♪ Stanisław Soyka, jeden z czołowych artystów polskiej sceny muzycznej…

05.03.2016, Stara Rzeźnia - koncert Soyka Solo w SzczecinieKoncert: Stanisław Soyka Solo
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin
Kiedy: 5 marca 2016 (sobota), start godz. 18:00
Bilety: 100zł
do nabycia w Starej Rzeźni lub na bilety.fm

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej.

Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności.

W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.

Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełnie tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, by przekonacie się o tym osobiście.

:: materiał video powiązany z koncertem