ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.11.2016. Luxtorpeda + Cuba de Zoo @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.11.2016. Luxtorpeda + Cuba de Zoo @ Dom Kultury Słowianin

02/11/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Luxtorpeda + Cuba de Zoo…

Luxtorpeda, koncerty w SzczecinieKoncert: Luxtorpeda
support: Cuba de Zoo
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 5 listopada 2016 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 39 zł (przedsprzedaż), 45 zł w dniu koncertu, dostępne w Słowianinie oraz na bilety.fm

Szczeciński koncert LUXTORPEDY poprzedzi występ formacji Cuba de Zoo.

Luxtorpeda – jedna z najbardziej charakterystycznych grup rockowych ostatnich lat w Polsce.

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.

Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu.

W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism „Metal Hammer” i „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

Luxtorpeda to:

Robert „Litza” Friedrich – głos, gitara
Zamek Książąt Pomorskich,Przemysław „Hans” Frencel – głos
Robert „Drężmak” Drężek – gitara, głos
Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos

:: materiał video powiązany z koncertem