ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.12.2011. Skambomambo :: Hello Szczecin Tour

28/11/2011 1 przez kierunek Szczecin

Koncert: Skambomambo w ramach Hello Szczecin Tour
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 6 grudnia 2011 (wtorek), start godz. 21:00

Skambomambo – ścisła awangarda polskich zespołów ska – powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD „Made to Specification” zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem przetestowany na żywej publiczności podczas dwutygodniowego tournee po Wielkiej Brytanii w czerwcu 2011.

:: szczegóły i materiał video w rozwinięciu…

[singlepic id=222 w=300 h=200 mode=web20 float=]Szczecińska publiczność ma okazję poznać nowy materiał Skambomambo dzięki serii koncertów, które odbędą się w Szczecinie w pierwszej połowie grudnia. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie między innymi napisana specjalnie dla rodzinnego miasta zespołu piosenka pt. „Hello Szczecin”. Zespół wystąpi w odnowionym składzie – na perkusji znany z grania z Maćkiem Silskim Mirek „Maupa” Staniewicz oraz na basie Michał Podciechowski (Moonligt, Fractal Tree).

Skambomambo to przede wszystkim angielskie teksty i śródziemnomorski temperament lidera i wokalisty, Don Mario Joseph Gaetanu Cordina – Saliba, czyli Mario Cordina, oraz energetyczna muzyka luźno oparta o gatunek ska, z sekcją dętą w centrum uwagi. W nowych utworach muzycy Skambomambo redefiniują jamajską tradycję ska i reggae, wplatając w twórczość wpływy z wielu pozornie odległych stylistyk, nie stroniąc od punk rocka, swingu, popu.

Skambomambo zagra w składzie:
Don Mario alias Mario Cordina (wokal)
Pavarotti alias Paweł Tkocz (gitary)
Michał Podciechowski (bas)
Maupa alias Mirek Staniewicz (perkusja)
Marta Kolibowska a.k.a. La Marta (sax)
Porek alias Szymon Porkowski (trąbka)

+ „LEJEMY W MORDĘ ZA DARMO” – barmańskie show
Lejemy drinki prosto w gardła. Chcesz spróbować…???
Studenci wstęp wolny!!!

 

UWAGA:
więcej zdjęć zespołu Skambomambo znajdziecie m.in wśród zdjęć w galerii 19 Finał WOŚP Szczecin

:: materiały video ::