ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.01.2013. AkuStyczeń 2013. My z Delty

01/01/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, AkuStyczeń 2013, My z Delty

Koncert: AkuStyczeń 2013 zagrają: My z Delty Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin Kiedy: 7 stycznia 2013 (poniedziałek), start godz. 20:00 Koncert: AkuStyczeń 2013
zagrają: My z Delty
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 7 stycznia 2013 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 10zł (szkolne/studenckie), 15zł (normalne)

Zespół My z Delty to szczeciński projekt, który powstał w sierpniu 2010. Koncert w Rocker Club 7 stycznia 2013 jest koncertem inaugurującym tegoroczny AkuStyczeń…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Szczecińska ekipa z delty rzeki Odry…
Ich „muzyczna jazda” to powrót do prostoty i muzycznych korzeni, gdzie oprócz dźwięków liczy się również tekst, opowieść. Skład grupy to ludzie działający na co dzień w różnych dziedzinach sztuki.

Założycielem grupy jest gitarzysta Wojtek WÓJCIK. Jego inspiracje to kultura delty Missisipi, gdzie spędził kilka lat, ucząc się miejscowej muzyki.
Do współpracy zaprosił artystę i plastyka Brunona TODE, który okazał się dla „Delty” znakomitym tekściarzem. Dodatkowo Tode stanął za mikrofonem występując studyjnie w kilku utworach grupy.

Współautorem muzyki i drugim gitarzystą jest Krzysiek SEROCZYŃSKI, a solidną sekcję rytmiczną tworzy Kuba MAY (perkusista wielu szczecińskich grup) i Michał MITSCHKE (kontrabas-Filharmonia Szczecińska).

Skład wokalnie wspomaga Waldek KULPA (dawniej m.in. Kryterium, Grass, Le Mont i Labirynt, obecnie STARSi) i Daniel BASIŃSKI (m.in. Music Flowers i musical Rent).

Projekt „My z Delty” charakteryzuje się tym, że oprócz składu podstawowego na koncerty i do studia zapraszani są goście.

Z „Deltą”współpracują m.in.: „Toscho” Todor TODOROVIC (niemiecki bluesman), Przemek WALICH (Teatr Współczesny), Mario CORDINA i Paweł TKOCZ (Skambomambo), Marek KAZANA – (saksofon) i Mariusz Zarzeczny (harmonijka).

W szczecińskim „Obladi Studio” powstaje płyta grupy. Realizacją nagrań zajmuje się Wojtek Wójcik, a masteringiem Grzegorz Piwkowski.

Skład na koncert:
Daniel Basiński (wokal), Waldemar Kulpa (wokal), Krzysztof Seroczyński (gitary), Wojciech Wójcik (gitary), Michał Mitchke (bas), Kuba May (perkusja), Mariusz Zarzeczny (harmonijka)

 

Koncert: AkuStyczeń 2013
zagrają: My z Delty
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 7 stycznia 2013 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 10zł (szkolne/studenckie), 15zł (normalne)