ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.01.2017. The Fruitcakes @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.01.2017. The Fruitcakes @ Free Blues Club

05/01/2017 0 przez kierunek Szczecin

Frutkejki na koncercie w Szczecinie…

The Fruitcakes - koncerty w SzczecinieKONCERT: Fruitcakes
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 7 stycznia 2017 (sobota), start godz. 21:00
BILETY: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu), dostępne w klubie oraz na bilety.fm

Utwory zespołu The Fruitcakes są przyjemne dla ucha, szybko zapadają w pamięć, a jednocześnie nie brakuje im elektryzującego, rock’n’rollowego charakteru.

Podczas występów członkowie grupy dbają również o frapujące i wyjątkowe brzmienie, z jednej strony nawiązujące do najlepszej tradycji lat 60., z drugiej – innowacyjne i świeże.

The Fruitcakes to młody, międzynarodowy zespół z Trójmiasta, który w swoich dynamicznych kompozycjach uzewnętrznia zamiłowanie do prostych, ładnych melodii oraz karkołomnych harmonii wokalnych (niejednokrotnie śpiewanych przez wszystkich członków grupy).

W skład zespołu, oprócz wokalisty i gitarzysty Kuby Zwolana oraz śpiewającego basisty, grającego też na harmonijce ustnej Przemysława Bartosia, wchodzą: Lukas Tymański (syn Ryszarda „Tymona” Tymańskiego, śpiewający i grający na perkusji), a także Tomasz Ziętek – wokalista, gitarzysta, jak również aktor, znany z takich filmów jak „Kamienie na szaniec” R. Glińskiego, „Carte Blanche” J.Lusińskiego, czy „Body/Ciało” M. Szumowskiej.

Zespół czerpie inspiracje z muzyki lat 60., czyli z twórczości zespołów takich jak The Beatles, The Rolling Stones, The Byrds, The Doors, Boba Dylana oraz np. artystów z wytwórni Motown.

Na bieżącą twórczą i koncertową aktywność „Frutkejków” bardzo silny wpływ ma również muzyka współczesnych wykonawców, takich jak The Coral, Arctic Monkeys, Wilco czy Mando Diao.