ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.05.2011. Chaos Festival vol. 2. Przegląd muzyczny

30/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: Przegląd muzyczny – Chaos Festival vol. 2.
Koncert: Smash Hit Combo (Francja), Hope (Poznań, Polska), Materia (Szczecinek, Polska), Scylla (Szczecin, Polska), Flige (Polska)
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 7 maja 2011 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

Team CHAOS ma zaszczyt zaprosić Was na kolejną edycję CHAOS Festival.

Tym razem gościmy u nas Francję i oczywiście promujemy Polskie zespoły. Na drugiej edycji CHAOS Festival wystąpią dla Was:

Smash Hit Combo (Cernay, Francja) – zespół grający Metal / Rapcore…
„Szybcy i brutalni niczym gierka o sztukach walki, łączący hip-hopowe frazy i rytmikę death metalu tak jakby Limp Bizkit i Gojira postanowili zmierzyć się w najnowszym FPS’ie.

Muzyka Smash Hit Combo może również być melodyczna i lekka niczym stary epizod gry Mario.

Smash Hit Combo to francuski, brutalny, rapcorowy zespół z Cernay, założony w 2005 roku.

Muzyka, która zainspirowała Smash Hit Combo to zespoły takie jak Limp Bizkit, Slipknot, Gorjja i Pleymo.

W muzyce, którą tworzą znajdziesz elementy death metalu, electro, neo metalu i hip hopu…

Hope (Poznań, Polska) – zespół grający Hip-Hop/Metal…

Narodziny zespołu datuje się na rok 2006 i już po kilku miesiącach istnienia można było go usłyszeć na poznańskich juwenaliach, na których zajął trzecie miejsce.

HOPE w tym samym roku otrzymuje nagrodę publiczności na Przeglądzie Rockowym w Komornikach.
W 2007 roku zostaje nagrana płyta demo „When the Patience Ends”, a także teledysk ją promujący „99to88”. Rok 2008 przyniósł akcję promocyjną teledysku „Eye of the Tiger”, zrealizowanego we współpracy z Pawłem Jóźwiakiem (dwukrotny Mistrz Polski MMA). W 2009 HOPE wygrywa pierwszą edycję Przeglądu Muzyki Alternatywnej w Ustce i przechodzi do finału, nagrywa również live DVD z koncertu w Poznaniu. Początek 2010 dla HOPE to nagrywanie materiału na nową płytę pt. „Join the Gang”. Nawiązano również współpracę między grupą a Reggaeneratorem (wokalista zespołu Vavamuffin), a także z żywą legendą amerykańskiej sceny hip-hopowej, raperem AFU-RA (Gang Starr Foundation). W 2010 HOPE wygrywa finał Przeglądu Muzyki Alternatywnej w Ustce, powstaje promo DVD, a zespół występuje jako gwiazda na juwenaliach we Wrocławiu i Legnicy. W listopadzie 2010r Hope z albumem „Join the gang” pojawia się na półkach japońskich sklepów po podpisaniu kontraktu z wytwórnią RB_RECORDS.

Muzykę grupy można ogólnie określić, jako nu-metal, rap-core (przez muzyków ta hybryda jest nazywana porNU-metalem). HOPE swoją twórczość, pomimo rock’n’rollowej otoczki i żartobliwych komentarzy, traktuje bardzo poważnie, jak „prywatną wizytę u samego Boga”.

Materia (Szczecinek, Polska) – zespół grający Metal…

Zespół istnieje od 13 listopada 2007 roku. W 2009 nagrana została płyta demo pt. Vandals. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty: występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 (obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax), udział w konkursie agencji Go Ahead (laureat; w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Festiwalu w Jarocinie).

Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio. Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku.

Scylla (Szczecin, Polska) – zespół grający Metal/Elektronikę…

To bardzo młody zespół, ale staż muzyków na scenie zaskoczyłby nie jednego.

Obecny skład to: Mario – wokal (poprzednie formacje – Chiave), Halec – gitara (poprzednie formacje – Wooden Kimono, Fear), Mario 2 – bass (poprzednie formacje – Wooden Kimono, Fear), Fake – gitara (obecnie + Angelreich, The Throne, O.D.C. i pewnie milion innych), Mordziaty – perkusja (obecnie + Dead On Time).

Podczas Chaos Festival vol. 2 zespół dostąpi zaszczytu otwarcia imprezy.

Będzie to również ich debiut.

Flige – w skład zespołu wchodzą: Andrzej Haraburda (Anti Dread, Trampkufajka, Wściekły Pies, Cekinowy mrok), Maciej Kiersznicki (Santrak, Road Trip’s Over, Włochaty, Anti Dread, Cekinowy Mrok), Kacper Kosiński (Road Trip’s Over, The Analogs, Anti Dread, Cekinowy Mrok, Wściekły Pies).

:: materiały video ::