ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.10.2011. Closterkeller + Deathcamp Project (support)

28/09/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Closterkeller
support: Deathcamp Project
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 7 października 2011, start godz. 20:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)
do nabycia w Słowianinie oraz CIKiT Zamek

W piątek 7 października po dwuletniej przerwie fonograficznej Closterkeller powraca z dziewiątym, jak zwykle kolorowym, albumem studyjnym!

:: szczegóły koncertu i materiał video, w rozwinięciu…


Bordeaux – bo właśnie o nim mowa – to concept album (po raz pierwszy w historii zespołu!) poetycko opisujący wędrówkę ludzi ścieżkami czasu i bezlitosnego przeznaczenia. Płyta stworzona z pasją i zaangażowaniem przez mistrzów polskiego rocka bez wątpienia potwierdza klasę zespołu. Charyzmatyczna Anja Orthodox po raz kolejny udowadnia czym różni się prawdziwa sztuka wokalna od śpiewania piosenek, a zespół czym jest prawdziwe granie od odgrywania dźwięków.

Grupa przystąpiła do nagrań w swoim najmocniejszym składzie (po pięciu latach przerwy stanowisko perkusisty ponownie objął Gerard Klawe). Za okładkę tradycyjnie już odpowiedzialny jest Albert Bonarski, w ubiegłym roku nominowany do Fryderyka w kategorii „Najlepsza oprawa graficzna”.

„Bordeaux” ukazał się 16 września. Dwa tygodnie później rozpoczyna się promocyjna trasa koncertowa, która swym zasięgiem obejmie 34 miasta, w tym specjalny koncert w Trójce.

7 października koncert w ramach tej trasy odbędzie się w szczecińskim Słowianinie

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka z elementami gotyku.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Bogatą dyskografię zespołu stanowi 8 płyt studyjnych („Purple”, „Blue”, „Violet”, „Scarlet”, „Cyan”, „Graphite”, „Nero”, „Aurum”), 3 koncertowe, 3 albumy DVD oraz liczne single i kompilacje.
Dotychczas zespół zagrał praktycznie na wszystkich istotnych polskich festiwalach, m.in. kilkakrotnie w Jarocinie, Przystanku Woodstock, Węgorzewie, Castle Party w Bolkowie, a wiosną 2010 roku pojawił się z bardzo udaną wizytą na Wyspach Brytyjskich w Londynie.
Aktualnie Closterkeller kończy pracę nad swoją najnowszą płytą, która ukaże się na jesieni 2011 !!!

SKŁAD:
Anja Orthodox (wokal, teksty), Michal Rollinger (klawisze i elektronika), Krzysztof Najman (gitara basowa), Mariusz Kumala (gitara solowa), Gerard Klawe (perkusja)

:: materiały video ::