ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.11.2018. Marek Napiórkowski WAW-NYC @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.11.2018. Marek Napiórkowski WAW-NYC @ Stara Rzeźnia

03/11/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

najwyższa jakość muzyki na scenie w szczecińskiej Starej Rzeźni…

Marek Napiórkowski, koncerty w Szczecinie WAW-NYCKoncert: Marek Napiórkowski WAW-NYC
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 7 listopada 2018 (środa), start godz. 20:00
Bilety: 90 zł, dostępne w Starej Rzeźni oraz na bilety.fm

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku.

Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.

Podczas osiemnastoletniej współpracy z Anną Marią Jopek Napiórkowski partycypował we flagowych projektach artystki, będąc jednocześnie jej najbliższym muzycznym partnerem.

Spośród wielu przedsięwzięć z AMJ warto wymienić album Pat Metheny & Anna Maria Jopek „Upojenie” oraz będący uwieńczeniem tej współpracy koncert „Upojenie” z Patem Metheny w Sali Kongresowej w Warszawie; trasy „ID” oraz „Jo&Co” z udziałem Richarda Bony, Mino Cinelu i Dhafera Youssefa; wspólny koncert z Ivanem Linsem oraz projekty: „Polanna” z udziałem Gonzalo Rubalcaby i Gila Goldsteina oraz „Sombremesa” (w wersji koncertowej) z udziałem luzofońskich muzyków jak Yami, Marito Marquez czy João Balão.

Jako współproducent i autor większości kompozycji od kilkunastu lat towarzyszy karierze Doroty Miśkiewicz. Uczestniczył w niezliczonej ilości projektów i nagrań wielu artystów.

Premierowy materiał z najnowszej płyty Gitarzysty „WAW-NYC”, której skład tworzą znamienici przedstawiciele warszawskiej i nowojorskiej sceny jazzowej: światowej sławy perkusista – Clarence Penn, rozchwytywany polski basista – Robert Kubiszyn, nominowany do Nagrody Grammy pianista Manuel Valera oraz „Pierwsza Gitara RP” – Marek Napiórkowski.

:: materiał video powiązany z koncertem

Marek Napiórkowski, koncerty w Szczecinie WAW-NYC