ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.02.2014. Eric Gales Ghost Notes @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.02.2014. Eric Gales Ghost Notes @ Free Blues Club

02/02/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Eric Gales Ghostnotes, 08.02.2014, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Eric Gales Ghostnotes, 08.02.2014, w SzczecinieKONCERT: Eric Gales Ghost Notes
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
support: Free Blues Band
KIEDY: 8 lutego 2014 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 89zł (przedsprzedaż), 110zł (w dniu koncertu)
UWAGA! Dla posiadaczy biletu z poprzedniego występu Erica Galesa w Free blues Club zniżka 20zł

Rozbuchany talent i tryskająca energia Galesa prezentowane podczas jesiennej trasy koncertowej zaostrzyły apetyt na kolejny koncert.

Już 8 lutego 2014 jeden z najgorętszych gitarzystów blues-rockowych – Eric Gales powraca w kolejnej odsłonie z innym składem. Gitarzysta z nowym zespołem promuje najnowszą płytę „Ghostnotes“. Twórcza wiosna Galesa trwa!

Gales zaczynał w rodzinnym Mmephis, gdzie jako 4-latek uczył się grać na gitarze naśladując Hendrixa czy Watersa. Na gitarowej scenie USA zaistniał w wieku 16 lat i pozostał wyrastając na wiwatach opiniotwórczych mediów, które okrzyknęły go cudownym dzieckiem gitary i kontynuatorem Hendrixa.

Eric Gales został wielokrotnie okrzyknięty najlepszym gitarzystą bluesowym i jest urzeczywistnieniem wszystkiego, co można wyobrazić sobie na temat talentu i geniuszu gitarzysty. Potężne brzmienie w stylu Jimiego Hendrixa wraz z rockowym rytmem i niesamowitym bluesowym feelingiem.

Gales koncertował z Carlosem Santaną, gościł wraz z Steve Vaiem, Erickiem Johnsonem czy Living Colour na trasach koncertowych Tribute to Hendrix, organizowanych przez rodzinę Jimiego. Występował także z B.B. Kingiem, a aktualnie zasila skład zespołu Lauryn Hill.

Do współpracy przy najnowszym projekcie zaprosił bardzo uzdolnionych muzyków:
Orlando Thompsona, genialnego basistę sypiącego ciężkimi funkowymi riffami oraz perkusistę – Nick Hayesa, który koncertował z 50 Cent, Sean Paul, Victor Wooten, Busta Rhymes oraz Lauryn Hill.

To rewelacyjne trio otwiera nowy rozdział w gitarowej rzeczywostości.

Przekonajcie się jak sprawdzą się na żywo. TOPACT!

UWAGA! Dla posiadaczy biletu z poprzedniego występu Erica Gales’a w Free blues Club zniżka 20zł (po okazaniu biletu)

:: materiał video powiązany z koncertem