ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.03.2012. Dzień Kobiet. Specjalny występ włoskiego artysty Matteo Mazzucca

02/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Matteo Mazzucca
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 8 marca 2012 (czwartek), start godz. 21:00
Bilety: 10zł

Dzień Kobiet w wyjątkowym towarzystwie – Mateo Mazzucca – włoski artysta, 8 marca – Rocker Club

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

Matteo Mazzucca urodzony w Rzymie 4 czerwca 1984r. Studiuje śpiew współczesny w szkole w Rzymie, udoskonalając swoje studia w kierunku śpiewu włoskiej muzyki pop.

Po doświadczeniach w pracy jako fotomodel zdobywa możliwość występowania w wielu miejscach w Rzymie. Następnie przenosi się do Warszawy. Matteo wykonuje utwory ściśle wyselekcjonowane spośród najbardziej znanych piosenkarzy włoskich, proponując polskiej publiczności własną interpretację.

Jego spektakl ”Mambo Italiano” spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i sympatią zarówno ze strony słuchaczy jak i krytyków. Ostatnio występował w przedstawieniu „La Dolce Vita” zorganizowanym w znanym warszawskim klubie The Eve

Uczestniczył również w Wielokulturowym Warszawskim Street Party 2011, podczas którego zaśpiewał dla publiczności na Placu Zamkowym w Warszawie.

W 2011 roku wyszedł jego pierwszy singiel zatytułowany „Bella Signora”. Na płycie CD znajdują się piosenki „Bella signora” i „Solo noi” autorstwa znanych włoskich tekściarzy z lat 80 i 90. Matteo proponuje współczesną interpretację tych dwóch utworów. Słuchając ich można doznać prawdziwej eksplozji uczuć, typowej dla muzycznej kultury włoskiej.

Dzień Kobiet z Mateo Mazzucca

:: materiały video powiązane z koncertem ::