ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.04.2014. Marek Napiórkowski @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.04.2014. Marek Napiórkowski @ Dom Kultury Słowianin

02/04/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, koncerty w Szczecinie, Marek Napiórkowski, up, 08.04.2014

Szczecin. Koncerty. 08.04.2014. Marek Napiórkowski @ Dom Kultury SłowianinKoncert: raz Dwa Trzy
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 8 kwietnia 2014 (wtorek), start godz. 19:00
Bilety: 70zł

Najnowsza płyta i program koncertowy Marka Napiórkowskiego, znakomitego gitarzysty jazzowego i kompozytora, lidera własnych zespołów i jednego z najbardziej cenionych w Polsce muzyków sesyjnych!

Po bestsellerowych i świetnie przyjętych przez recenzentów albumach NAP i Wolno oraz koncertowej płycie KonKubiNap, przyszedł czas na przedsięwzięcie zrealizowane z niemal orkiestrowym rozmachem.

Kompozycje Marka Napiórkowskiego zawarte na płycie UP! zagrał zespół złożony ze znakomitych jazzmanów: Krzysztofa Herdzina (fortepian), Amerykanina Clarence’a Penna (perkusja), Roberta Kubiszyna (kontrabas i gitara basowa), Adama Pierończyka (saksofony sopranowy i tenorowy) oraz Henryka Miśkiewicza (klarnet basowy).

W dwudniowej sesji nagraniowej wzięli też udział muzycy klasyczni, tworzący nonet (flet, obój, dwa klarnety, klarnet basowy, puzon, fagot, waltornia i wiolonczela).

Dzięki aranżacjom Krzysztofa Herdzina w autorskich kompozycjach Marka Napiórkowskiego znalazło odbicie kilka muzycznych światów: improwizowany, dynamiczny jazz spotyka się tu z wyrafinowaną współczesną kameralistyką, filmowa i teatralna ilustracyjność idzie w parze z ulotnymi balladami.

:: materiał video powiązany z koncertem