ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.04.2016. Illusion @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.04.2016. Illusion @ Dom Kultury Słowianin

04/04/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Illusion wystąpi Słowianinie po ponad 18 latach przerwy…

09.04.2016 Szczecin koncert Illusion w SłowianinieKoncert: Illusion
support: Nikt
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin
Kiedy: 9 kwietnia 2016 (sobota), start godz. 19:30
Bilety: 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu koncertu)
dostępne w Słowianinie oraz na bilety.fm

„Trójka” Illusion w całości na kwietniowym koncercie w DK Słowianin!

W listopadzie 2015 minęło 20 lat od premiery trzeciej płyty Illusion! Rocznicę wydania „Illusion 3” zespół postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Płyta jest w całości grana począwszy od grudniowych koncertów zespołu.

Koncerty będą absolutnie niepowtarzalną okazją, żeby usłyszeć „Holy land”, „Wronę” czy „Choćby jęk” na żywo.

Illusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka.

W latach 90. to właśnie Tomasz „Lipa” Lipnicki i jego koledzy grali najlepsze i najbardziej niezapomniane koncerty. Każdy riff Illusion był jak kopniak prądu, wprawiający fanów w prawdziwe szaleństwo.

Takie utwory jak „Nóż”, „Vendetta” czy „Wojtek” pokolenia polskich gitarzystów są w stanie zagrać z zamkniętymi oczami. Mocne brzmienie łączyło się z mocnym przekazem – Lipa w swoich tekstach ostro sprzeciwiał się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka.

W ciągu pięciu lat grupa nagrała pięć płyt, z których wszystkie osiągnęły status kultowych, i zawiesiła działalność tuż przed nadejściem nowego tysiąclecia. Pogrążeni w żałobie fani zapamiętali ich jako wzorzec polskiego ostrego rocka.

W 2008 roku Illusion pojawił się na chwilę, dając czadu we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy fanów!), na prawdziwy powrót Illusion fani musieli jeszcze trochę poczekać.

Udało się! Legenda okazała się jak najbardziej żywa, a wydaną w 2014 roku płytą „Opowieści” zespół zamknął usta wszystkim niedowiarkom.

„Trójka”, którą grupa w całości zaprezentuje na koncercie, jest najbardziej zróżnicowanym albumem w historii Illusion i wielu fanów uważa go za najlepszy w dorobku zespołu. Obok niepowtarzalnych czadów (np. „Nikt”, „Vendetta”) znalazło się na nim miejsce dla zaskakująco wyciszonych, momentami wręcz psychodelicznych numerów.

Przez monumentalną ścianę gitarowego dźwięku przebijały się subtelne, przybrudzone brzmienia, a całość została nagrana z nieprawdopodobnym wręcz feelingiem. Płyta doczekała się nominacji do Fryderyka w kategorii „muzyka alternatywna”, doceniono również talent wokalny Lipy, który na „Trójce” osiągnął swoje apogeum. To jedna z najlepiej zagranych i zaśpiewanych płyt w historii polskiego rocka – nie można przegapić okazji i nie posłuchać jej w całości na żywo.

Jako support wystąpi szczeciński zespół NIKT – projekt muzyczny, który u swych podstaw miał bardzo proste założenia: żadnych solówek, wirtuozerii… Miało być po prostu mocno i głośno, a w tym wściekłym krzyku miał być zawarty cały gniew i rozczarowanie światem.

Z czasem idee nieco dojrzały, jednak nadal przyświecają nam te pierwotne zasady, tkwiące w korzeniach ludzi pochodzących znikąd…

Zespół Nikt powstał pod koniec XX wieku . Podczas swojej długoletniej przygody z muzyką nagrał dwie płyty „Hope & Respect ” i „Nikt” . Wystąpił na największych festiwalach w Polsce:(Przystanek Woodstock , Hunterfest , JarocinFestiwal ). Zagrał u boku najwiekszych w tym kraju (K.N.Ż ,Luxtorpeda , Hunter,Acid Drinkers).Obecnie przygotowuje się do nagrania kolejnej płyty.

:: materiał video powiązany z koncertem