ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.03.2017. Happysad @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.03.2017. Happysad @ Dom Kultury Słowianin

08/03/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

Koncert w ramach trasy promującej nowy album „Ciało obce”…

Happysad Ciało obce, koncert w SzczecinieKoncert: Happysad
support: Ted Nemeth
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 10 marca 2017 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu), dostępne w Słowianinie i na bilety.fm

Happysad jedzie w trasę z nowymi piosenkami. Premiera płyty Ciało Obce zaplanowana jest na 10 lutego, a trasa promująca ten krążek, obejmująca osiemnaście miast i zaczyna się już tydzień później.

O nowym materiale muzycy mówią: „Jesteśmy sekstetem. Cała płyta to energia sześciu osób, z których każda miała realny wpływ na jej kształt, ale także na atmosferę podczas komponowania materiału i jego nagrywania.

Dzieliliśmy się inspiracjami, pomysłami, ale także problemami i nastrojami. Wszystko, co jest na tej płycie jest nasze, wspólne. Pewnie dlatego mamy nieodparte wrażenie, że jest to najbardziej eklektyczna, szalona, nieskrępowana, ale dalej bardzo szczera, płyta w naszym dorobku”.

Podczas koncertu w Szczecinie Happysad nie zapomni też o starszych utworach. Oprócz tych z płyty Ciało Obce, na pewno zaproponuje zestaw piosenek bardzo dobrze znanych fanom.

W roli gości wystąpią Ted Nemeth, nazywani przez niektórych nadzieją polskiego rocka alternatywnego. Godni następcy Cool Kids Of Death.

Zespół powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój.

Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens.

Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi.

Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, Pidżama Porno, T.Love Alternative. W tym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w ostatnim roku, w tym mieście.

:: materiał video powiązany z koncertem

Happysad Ciało obce, koncert w Szczecinie