ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.06.2017. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.06.2017. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

08/06/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

10. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…

Różany Ogród Sztuki, SzczecinKoncert: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 10 czerwca 2017 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.

W ramach cyklu odbywają się m.in. południowe kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz artystów lokalnych scen.

Koncertom towarzyszą m.in. plenery oraz wystawy prac szczecińskich klas artystycznych i artystów, także niepełnosprawnych.

Różany Ogród Sztuki to również propozycje artystyczne dla dzieci (Różanka Dzieciom) – spektakle interaktywne i warsztaty twórcze.

W ramach cyklu „Różane Wieczory” odbywały się z kolei tematyczne koncerty międzynarodowe.

ROS to także wystawy oraz spektakle teatralne dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy.

Od 2014 roku realizowany jest projekt „Różana Czytelnia”, czyli plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.

Hitem zeszłego lata była Różankowa Potańcówka, czyli muzyka, świecące girlandy, wieczór, lato, gołe niebo i wirujące pary.

Różany Ogród Sztuki 2017
sobota, 10 czerwca

11:00-14:00 Różanka dzieciom

Animacje plastyczno-teatralne – to warsztaty przybliżające kolejną dziedzinę sztuki teatralnej jaką jest pantomima. Ponadto w programie zajęć mnóstwo animacji, doskonałej zabawy i okazja do przeniesienia się w bajkowy świat kolorów i ogromnych baniek mydlanych.

Plecionki i sianoploty – czyli warsztaty i nauka jednej z najstarszych technik rzemiosła w jej tradycyjnym i współczesnym wydaniu. Spotkanie będzie okazją do poznania krok po kroku, różnorodnych technik i surowców plecionkarskich oraz realizacji autorskich projektów.

Warsztaty muzyczne oraz „Samba para Surdos” – czyli muzyczne wydarzenie integracyjne realizowane w nawiązaniu do projektu Oddziału Zachodniopomorskiego Związku Głuchych pn. „Migiem na majka”. Przeprowadzone zostaną warsztaty samby, które poprowadzi dla wszystkich uczestników grupa „Samba para Surdos”. Grupa zaprezentuje również wyniki swojego warsztatu, którego celem jest poznanie różnych gatunków muzycznych przez osoby niesłyszące i niedosłyszące.

12:00 Koncert chóru dziecięcego Politechniki Szczecińskiej Don Diri Don pod dyrekcją Anny Strycharczyk.

Don Diri Don zaprezentuje zróżnicowany i bogaty repertuar. W programie zarówno klasyczne pieśni chóralne, pieśni ludowe, jak i piosenki popularne.

17:00-20:00 Różankowa Potańcówka „Viva Las Vegas”

Podczas pierwszej zabawy w sezonie 2017 przeniesiemy się w czasie do tego, co w muzyce tanecznej najlepsze: lat 60 i 70.

Będzie można usłyszeć słynne przeboje z popularnych musicali, takich jak: „Grease” czy „Dirty Dancing” oraz porywającego rock’n’rolla. Piosenki niezapomnianego, króla rock’n’rolla Elvisa Presleya wykona zespół Elvis is back.

Zabawę poprowadzi Dj „Meluzyna” – Kasia Brzozowska. Nie zabraknie konkursów i deszczu baniek mydlanych. Dla najlepiej przebranych osób niespodzianki!

:: materiał video powiązany z wydarzeniem

https://youtu.be/2dO5_hKRJTQ

Różany Ogród Sztuki, Szczecin