ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.12.2015. Apostolis Anthimos Trio @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.12.2015. Apostolis Anthimos Trio @ Free Blues Club

03/12/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

Genialny Apostolis Anthimos z towarzyszeniem znakomitych muzyków wystąpi przed szczecińską publicznością…

10.12.2015, koncert Apostolis Anthimos TrioKONCERT: Apostolis Anthimos Trio
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 10 grudnia 2015 (czwartek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 20:00
BILETY: 50zł (przedsprzedaż), 60zł (w dniu koncertu)
do nabycia w klubie

Apostolis Anthimos (Lakis), wybitny gitarzysta greckiego pochodzenia, filar legendarnej grupy SBB, po latach artystycznych wędrówek pomiędzy dwoma Ojczyznami postanowił ostatecznie osiąść na stałe w Polsce. Jest to niepowtarzalna okazja by podziwiać jego niesamowity talent na żywo!

Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą.

Od 1971 roku współtworzył legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka.

Od lat 80. pracuje z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych.

Od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo.

Na perkusji gra z Anthimosem Krzysztof Dziedzic, obecnie uważany za najlepszego perkusistę jazzowego w kraju, jest absolwentem tej samej uczelni i ma na swym koncie współpracę m.in. z: Tomaszem Szukalskim, Sławomirem Jaskułke, Adamem Pierończykiem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem i innymi.

Na organach Hammonda zagra Jan Smoczyński – absolwent Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Przez rok był uczniem A. Jagodzińskiego w Studium Jazzu na Bednarskiej w Warszawie. W roku 2004 uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Jazzu w Katowicach w klasie W. Niedzieli.

Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem skrzypkiem tworzy formację Mateusz Smoczyński Quintet. Na stałe pracuje w zespole Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (kierownictwo muzyczne), w zespole Agi Zaryan, Quintecie oraz Quartecie we własnym Trio z K. Pacanem na kontrabasie i S. Frankiewiczem na perkusji.

Apostolis Anthimos Trio zagra w składzie:

Apostolis Anthimos – gitara elektryczna
Jan Smoczyński – organy Hammonda
Krzysztof Dziedzic – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem