ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.12.2016. KAT & Roman Kostrzewski @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.12.2016. KAT & Roman Kostrzewski @ Dom Kultury Słowianin

09/12/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

KAT & Roman Kostrzewski powracają z zamierzchłej przeszłości…

10.12.2016 koncert KAT & Roman Kostrzewski w SzczecinieKoncert: KAT & Roman Kostrzewski
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 13 grudnia 2015 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 40zł (przedsprzedaż), 50zł (w dniu koncertu)
do nabycia w Słowianinie oraz na bilety.fm

30 lat temu, w 1986 roku, zespół zadebiutował płytą „Metal and Hell”, jej polskojęzyczna wersja zatytułowana „666” została wydana w tym samym roku i zyskała rzesze zagorzałych fanów, stając się pozycją absolutnie kultową.

Przez ostatnich kilka lat płyta była niedostępna w oficjalnej sprzedaży, między innymi dlatego, latem 2014 roku Roman Kostrzewski wraz z zespołem zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album. „666” w wersji anno domini 2015 brzmi pierwotnie i dziko, ma w sobie magię wydawałoby się, że zarezerwowaną tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko trzydziestu lat – ta płyta żyje i kipi energią. Tak sesję nagraniową wspomina Roman

Kostrzewski: “Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie na ‚setkę’ podstawy instrumentalnej a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań, w tych samych warunkach brzmieniowych, rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mieliśmy nagraną całość.

Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studiu a jednocześnie zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach”. W ten z pozoru prosty sposób materiał zawarty na „666” zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat.

ROCKASTA – zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka, szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie.

Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: „rocka” oraz „kasty” (w żargonie „kasta” oznacza również akordeon).

Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

SKŁAD: Przemek Nowak – akordeon, Marcin Budaj – gitara, Damian Przybylski – bas, Piotr Busz – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem