ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 11.10.2013. Hunter @ Dom Kultury Słowianin

06/10/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Hunter, koncerty w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Hunter, koncerty w SzczecinieKoncert: Hunter
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 11 października 2013 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu)

W piątek 11 października 2013 w szczecińskim Słowianinie będzie można zobaczyći posłuchac zespołu Hunter…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Hunter powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła DRAKA Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza BROOZA Sławińskiego.

W 1991 roku zarejestrowali w Niemczech debiutancką płytę – „Requiem” wydaną jednak dopiero w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz GOLIASH Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał po raz pierwszy przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock. Trzy lata później skład zasilił drugi gitarzysta – Piotr PIT Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce 'Goliasha’ dołączył do składu Konrad SAIMON Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydane własnym sumptem wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock’96

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został klip do „Kiedy Umieram…”. Produkcja – zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. „Kiedy Umieram…” zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich.

Trzeci album – „Medeis” – wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek – Michał Jelonek. W latach 2003-2004 zespół zagrał dwa razy na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności – Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album „T.E.L.I…” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu „Fallen” oraz nagranie „Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesania, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana „HellWood”. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik.

Rok 2011 to kolejne wydawnictwo, tym razem jubileuszoweto: “HUNTER – XXV Lat Później” (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. W tym czasie dołączył na stałe do zespołu zasilający już od dłuższego czasu podczas koncertów na instrumentach perkusyjnych Arek LETKI Letkiewicz.
W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa – ARMAGEDDON TOUR 2012 a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagrał na SONISPHERE 2012, którego headlinerem była METALLICA. Był to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po edycji rok wcześniej z IRON MAIDEN w roli głównej

W listopadzie 2012 odbyła się premiera nowego albumu studyjnego  “Królestwo” i promująca go jesienna trasa koncertowa. Album w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na 3 miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży  OLIS. W marcu 2013 odbyła się druga część trasy promującej płytę.

„Imperium” to tytuł najnowszej płyty Huntera, której premiera przewidziana jest w październiku 2013 roku. Rok po wydaniu „Królestwa”, które właśnie otrzymało status Złotej Płyty. Jest także jego kontynuacją słowno-muzyczną. Większość materiału powstała w lecie 2012 roku podczas „królewskiej” sesji nagraniowej w leśnej stodole wiejskiej na Mazurach, ale ponieważ w międzyczasie powstało kilka nowych pomysłów muzycznych, zespół postanowił je również zarejestrować. Całość miała być z założenia kontynuacją a jednocześnie dopełnieniem tego co zostało zawarte na „Królestwie”. Jednak myliłby się ten kto oczekiwałby jego powielenia. Utwory „Imperium” są bardziej rozbudowane, progresywne a teksty jak dotąd nie były mocniejsze. W końcu Królestwa czasem bywają piękne. Imperia – nigdy.  Głównym przekazem płyty jest pokazanie jak pierwsze potrafią zmienić się w drugie. Trasa koncertowa rusza 4 października. Ze specjalną oprawą wizualną i pirotechniczną, w zależności od możliwości technicznych klubów. Oprócz utworów promujących najnowsze wydawnictwo usłyszeć na niej będzie można najbardziej znane i lubiane kilery koncertowe z płyt poprzednich a także kilka coverów, które Hunter postanowił włączyć do swojej setlisty po zaskakującym sukcesie Metal Project na Przystanku Woodstock, gdzie miało okazję go usłyszeć, zobaczyć i ocenić blisko pół miliona osób.

aktualny skład zespołu Hunter:
Pit – gitara, Saimon – bas, Jelonek – skrzypce, Drak – gitara/wokal, Daray – perkusja, Letki – instrumenty perkusyjne

Koncert: Hunter
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 11 października 2013 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu)