ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 12.10.2014. Cisza Jak Ta @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 12.10.2014. Cisza Jak Ta @ Free Blues Club

08/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Cisza Jak Ta, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Cisza Jak Ta, w SzczecinieKONCERT: Cisza Jak Ta
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 12 października (niedziela), START GODZ. 20:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 20zł (studenci/uczniowie), 30zł (normalne)

Kolejny koncert zespołu Cisza Jak Ta w Szczecinie.

Zapowiada się więc koncert podsumowujący roczną trasę, pełnym wspomnień, anegdot i refleksji:)

Cisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina.

Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i saksofonu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu. To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu. Prawie 70 utworów w repertuarze, 6 płyt i ponad 500 koncertów zagranych przez 10 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy, i skłaniają do poznania ich muzycznych światów.

Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości – „spiritus movens” życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi – Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Edward Stachura czy przepiękne wiersze współczesnej poetki – Wiesławy Kwinto Koczan. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Zapraszamy do świata Ciszy!