ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 12.12.2011. Earthquake vol.2

05/12/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Earthquake vol.2
wystąpią: Wisdom In Chains (USA), Devil in Me (Portugalia), Downhill (PL), Dead Pony (PL), 10 Fold (PL)
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 12 grudnia 201 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 36zł (przedsprzedaż), 44zł (w dniu koncertu)

:: informacje o zespołach oraz materiał video promujący koncert, w rozwinięciu…
Wisdom In Chains (Hard Core, USA) – kapela założona na początku 2003 roku na bazie współpracy pomiędzy muzykami z Ameryki i Europy. Działalność rozpoczął Maarten gitarzysta zespołu Daredevil (Holandia) skontaktował się z Mad Joe i Richie, którzy w tym czasie grali w zespole Krutch (album „Whatever It Takes”, wydany przez I Scream Records w roku 2002) i wpadł na pomysł, aby uruchomić starego szkolny zespół grający hard core punk i oi!.
Początkowo zespół zagrał tylko raz ze względu na odległość między jej członkami. Ostatecznie Maarten zasugerował żeby Richie i Mad Joe poszukali nowych lokalnych członków by utrzymać zespół . Po wielu problemach ze znalezieniem członków ustabilizował się skład który gra do dziś. Wisdom In Chains na koncie ma 4 albumy i setki zagranych koncert ów oraz festiwali. Są ikoną sceny hard core / punk, a ich koncerty przeszły do legendy jako jedne z najbardziej żywiołowych. W Szczecinie będzie można ich zobaczyć na jednym z dwóch koncertów w Polsce, w krótkiej tylko 2 tygodniowej trasie po Europie.

Devil in Me (Hard Core, POR) – jest jedną z najbardziej znanych kapel europejskiej sceny hard core.
Założona została w Lizbonie w Portugalia w 2005 roku i od samego początku gra w pięcioosobowy niezmienionym składzie. W ciągu 6 lat istnienia zespołu nagrali 3 płyty (Born To Lose, Brothers In Arms, The End) i DVD (Live Fast, Die Young). Zespół tworzy oryginalną mieszanką dźwięków, które bezproblemowo połączył przebojowy punk rock z break-neck hardcore. Wszystkie kawałki przepełnione są pasją i niesamowitą energią. „Mieszanka” ta została szczególnie dobrze przyjęta przez krytyków głównego nurtu, a zespół i teledysk „Brothers In Arms” osiągnął 4 miejsce na liście MTV Hits wśród marek takich jak Eminem, 30 Seconds To Mars itp. …
Do Szczecina przyjeżdżają jako suport promując swój ostatni album z 2011 roku. Devil In Me koncertuje non-stop , wywołując pozytywną energię w całej Europie i Ameryce. A grali już z takim markami jak : Sick Of It All, Comeback Kid, Madball , Wisdom In Chains , H2O, Trapped Under Ice, No Turning Back, Napalm Death, Death Before Dishonor, Agnostic Front ….

Downhill (Metal/Hard Core, PL) – zespół z sąsiedniego Stargardu Szczecińskiego. Istnieją od 5 lat. Po dłużej ciszy spowodowanej nagrywaniem nowego materiału wracają na scenę. Na koncercie w Szczecinie zaprezentują nowy materiał , który ujrzy światło dzienne w połowie listopada. Ciężkie riffy wraz z interesującym wokalem na pewno wprowadzą publiczność w dobrą zabawę.

Dead Pony (Death Punk, PL) – to punk rock, a raczej death punk jakiego się w naszym kraju nie spotyka. Wzorują się przede wszystkim na skandynawskiej scenie, a ich koncerty to połączenie kabaretu z prawdziwym piekłem na ziemi. Ciężki gitarowy łomot, rock’n’rollowa energia, dżinsowe kurtki, perwersja w tekstach. Zdecydowanie nie chciałbyś, aby twoja córka poznała tych gości. Grają razem od grudnia 2007 i pochodzą z naszego miasta. Po małej zmianie składu wymienili też część repertuaru i są teraz brzydsi oraz groźniejsi niż kiedykolwiek wcześniej.

10 Fold (Hard Core, PL) – zespół z Poznania. Istnieją od paru lat na scenie hard core. Wśród członków znajdziemy między innymi ludzi z Faust Again. Zespół jest w trakcie nagrań na swój pierwszy krążek. Ich dorobek koncertowy jest również okazały. Dla znawców gatunku 10 Fold grało z takimi sławami jak Deez Nuts, Death Before Dishonour, First Blood oraz Sworn Enemy. Styl 10 Fold można określić jako ciężki hard core. Na koncercie zagrają numery z płyty nagrywanej dla wytwórni Spook Records

:: materiał video ::