ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.06.2016. K.R.A.N. @ Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.06.2016. K.R.A.N. @ Browar Polski

11/06/2016 0 przez kierunek Szczecin

polsko-duński kwartet jazzowy w Szczecinie…

13.06.2016 koncert KRAN, Klub Muzyczny Browar Polski, SzczecinKoncert: K.R.A.N.
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. 70-950 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 13 czerwca 2016 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: wstęp wolny

K.R.A.N. powstał w 2007 roku w duńskim Odense, gdzie czworo muzyków tworzących zespół spotkało się na Carl Nielsen Academy of Music – uczelni, która była kuźnią talentów oraz miejscem szczególnym dla muzyków poszukujących.

To tutaj zaczęła się ich wspólna przygoda z kompozycją i rozwojem własnej osobowości, zdobywając później uznanie międzynarodowej publiczności oraz odnosząc sukcesy na światowych konkursach i festiwalach jazzowych.

W warunkach ogromnego poczucia wartości tworzonej przez siebie muzyki oraz z pomocą wielkiego wsparcia ze strony akademickich nauczycieli, narodziła się nowa jakość w relacjach polsko-duńskich muzyków.

K.R.A.N. jest doskonałym przykładem tej wspólnej energii, w której zróżnicowane walory i spojrzenia tych dwóch środowisk działają tym bardziej ku wspólnemu brzmieniu.

Muzyka K.R.A.N.u ucieka od mainstreamowych schematów jazzu epoki lat 50. i 60. Bardzo mocno wybrzmiewa w niej klimat środowiska artystycznego Danii i wpływy artystów, z którymi owi muzycy mieli kontakt.

W muzyce kwartetu słychać również wiele wpływów i fascynacji sceną muzyki improwizowanej i nowego jazzu z początku XXI w. Muzyka tego zespołu jest ponad podziałami, poglądami, granicami państw, a jej celem jest przekazanie piękna w czystej postaci, więc niech się owa płyta dobrze i często słucha, a jej mottem niech będą słowa Hansa Christiana Andersena: Gdy słowa zawodzą, muzyka przemawia.

K.R.A.N. tworzą:

Tomasz Licak (saksofon tenorowy/klarnet), Marek Kądziela (gitara), Richard Andersson (gitara basowa) oraz Kasper Tom Christiansen (perkusja).