ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.02.2017. Janusz Radek „Na głos i ręce” koncert walentynkowy @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.02.2017. Janusz Radek „Na głos i ręce” koncert walentynkowy @ Stara Rzeźnia

11/02/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert Janusza Radka w Szczecinie…

Janusz Radek - koncerty w SzczecinieWydarzenie: Janusz Radek „Na głos i ręce” koncert walentynkowy
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 14 lutego 2017 (wtorek), start godz. 19:00
Bilety: 85 zł dostępne w Starej Rzeźni oraz na bilety.fm

Janusz Radek – Na Głos i Ręce kameralny i wyjątkowy recital.

Janusz Radek – nietuzinkowy Artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i kompozytor, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman.

Na scenie nie tylko świetnie śpiewa, jego osobowość i świetny kontakt z publicznością powodują, że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia własnych kompozycji. Innym razem zadziwia bardzo nowoczesną formą i interpretacją utworów, by za chwilę powrócić sentymentalnie do starszych piosenek.

Podczas koncertu usłyszeć można najbardziej znane utwory wokalisty z całego dorobku artystycznego – począwszy od liryki krakowskiej, przez piosenki Czesława Niemena, własne kompozycje, czy te napisane do wierszy Haliny Poświatowskiej. Wśród utworów usłyszeć zatem można m.in.: Ja Jestem Wamp, Groszki i Róże, Sur le Ponte D’Avignone, Grande Valse Brillante, Tomaszów, Jaki Kolor, Domek Bez Adresu, ale także Scheila, Halina, Kiedy Umrę Kochanie czy wreszcie w pełni autorskie kompozycje Janusza, takie jak: Pan Roman, Naprawdę Jesteś Piękna, Gdzieś Między Słowami, Dziękuję za Miłość, w Kinie i wiele innych.

Inny i niepowtarzalny jest każdy koncert Na Głos i Ręce zawsze jest wypadkową nastroju wykonawcy i reakcji publiczności.

Za każdym razem jednak dobór repertuaru, profesjonalizm i doświadczenie sceniczne gwarantują doznania muzyczne na najwyższym poziomie. Najbardziej charakterystyczne w tym recitalu jest jednak zaskoczenie, które Janusz serwuje swoim słuchaczom.

W trakcie recitalu nastrój potrafi się radykalnie zmienić i zasłuchana publiczność otrzymuje szalony, zwariowany pastisz. Czasem też niewinna zapowiedź piosenki urasta do rangi samodzielnego zaimprowizowanego utworu.

Są jeszcze inne elementy, składające się na wyjątkowość tego kameralnego spotkania – to jest rozmowa, dowcipne komentarze, żarty muzyczne i rozbrajająca autoironia.

Wszystko to powoduje, że każdy, kto raz pojawił się na koncercie Janusza Radka, chętnie wraca na każdy kolejny jego występ.

:: materiał video powiązany z koncertem

Janusz Radek - koncerty w Szczecinie