ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.07.2012. Kwartet Jazzowy WE4

07/07/2012 0 przez kierunek Szczecin
Koncert: Kwartet Jazzowy WE4
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich – mały dziedziniec. Szczecin
Kiedy: 14 lipca 2012 (sobota), start godz. 21:00
Bilety: 30zł (do nabycia w kasie Zamku oraz CIKiT Zamek)

W sobotę 14 lipca 2012 w Zamku Książąt Pomorskich wystąpi Kwartet Jazzowy WE4.

Koncert odbędzie się w ramach Zamkowego Lata Artystycznego

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

KWARTET JAZZOWY WE 4
Karol Szymanowski – wibrafon
Piotr Biskupski – perkusja
Grzegorz Nadolny – kontrabas
Wojciech Milewski – harmonijka chromatyczna

Karol Szymanowski – wibrafon – od lat należy do czołówki europejskich wibrafonistów. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych m.in. w Paryżu, Karlovych Varach, Krakowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Piotr Biskupski – perkusja absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego. Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi. W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny.
Grzegorz Nadolny – kontrabas- znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Debiutował w bydgoskiej jazz-rockowej formacji West w 1990 roku. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i wiele innych bydgoskich projektów i formacji.

Wojtek Milewski – harmonijka chromatyczna – swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Blues Fellows. Jego najnowszy projekt muzyczny to zespół We4, w którym spełnia swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej.

W repertuarze kwartetu znaleźć można zarówno kompozycje Jaco Pastoriusa, Benny Golsona, Herbie Hancocka czy Stevie Wondera.