ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.10.2012. Closterkeller – Abracadabra Gothic Tour

07/10/2012 1 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, Closterkeller, Anja Orthodox, Abracadabra Gothic Tour

Koncert: Closterkeller – Abracadabra Gothic Tour
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 14 października 2012 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

W niedzielę 14.10.2012 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin w ramach corocznej jesiennej trasy koncertowej – Abracadabra Gothic Tour wystąpi zespół Closterkeller

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

To już siódma edycja tej trasy.

Na przestrzeni trzech miesięcy muzycy odwiedzą ponad 30 polskich miast, w których fani będą mieli okazję uczestniczyć w tych niecodziennych, pełnych pasji i poezji widowiskach artystycznych. Bo z takich słynie formacja Anji Orthodox.

Takiej trasy Closterkeller jeszcze nie było! W przededniu swego 25 lecia zespół po raz pierwszy zdecydował się na ukłon w stronę publiczności, oferując jej koncerty będące kompilacją wszystkich największych przebojów grupy, począwszy od pierwszych jaskółek z płyt Purple i Blue, przez okupujące listy przebojów hity z płyt Violet, Scarlett, Cyan i Graphite, przez mroczną Nero i złote Aurum – aż po najbardziej uznane utwory z wydanej rok temu płyty Bordeaux.

Oprócz Anji Orthodox zespół tworzą: Michał Rollinger – klawisze, Krzysztof Najman – bas, Mariusz Kumala – gitara i Gerard Klawe – perkusja. Wszyscy członkowie zespołu są bardzo doświadczonymi muzykami o długim stażu w Closterkeller, profesjonalistami w swej dziedzinie i błyskotliwymi osobowościami artystycznymi. Muzyka przez nich tworzona jest pełna pasji i ognia a jednocześnie mistyczna i poruszająca. Dotyczy to zarówno koncertów jak i muzyki na płytach.

Closterkeller jest bardzo jasnym punktem na polskiej scenie rockowej. Działając nieprzerwanie od 1988 roku cały czas tworzą muzykę nową, świeżą i pozyskującą młodych słuchaczy, zaś starsi są im nieprzerwanie wierni. Koncerty gromadzą wielopokoleniową już publiczność, którą łączy umiłowanie tej głębszej, bogatej w treść sztuki nie poddającej się powszechnej komercjalizacji i spłyceniu przesłania jakie dominują na dzisiejszym rynku. I chyba dlatego po raz pierwszy oddaje im głos Anja Orthodox do tej pory słynna z nieugiętej niezależności wobec słuchaczy i wielokrotnie wygłaszanego zdania: „To nie publiczność będzie mi mówiła co mam grać tylko my im czego mają słuchać!”. Tym razem będzie jednak inaczej – tylko największe przeboje!

Na koncerty trasy ABRACADABRA 2012 o jakże wyjątkowym charakterze zapraszamy wszystkich miłośników pięknej muzyki.

Koncert: Closterkeller – Abracadabra Gothic Tour
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 14 października 2012 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)