ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.03.2019. Alpha Strategy + Wczasy @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.03.2019. Alpha Strategy + Wczasy @ Domek Grabarza

12/03/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

kanadyjsko-polski wieczór koncertowy w Domku Grabarza…

KONCERT: Alpha Strategy + Wczasy
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 15 marca 2019 (piątek), START GODZ. 19:00
BILETY: 20 zł

Przed szczecińską publicznością zobaczymy kanadyjski skład Alpha Strategy, który ruszył w imponującą trasę po Europie, wracają do nas Wczasy, które od ostatniego koncertu w Domku wybiły się na jeden z bardziej rozpoznawalnych składów polskiego niezalu, a ich przebój „Dzisiaj jeszcze tańcze” poleciał we wszystkim możliwych stacjach radiowych, wliczając w to radio maryja.

Alpha Strategy

Alpha Strategy na swojej trasie promuje najnowszy album „The Gurgler”. Niektórzy nazywają ich styl „abrasive old-school noise-rock/post-punk weirdness”. Inni twierdzą, że The Jesus Lizard spotyka Laughing Hyenas spotyka The Birthday Party spotyka Shellac oraz że to trujący, bagienny wyziew późnego Przyjęcia Urodzinowego zaaranżowany w duszny, minimalistyczny sposób, pamiętający jaszczurkowy „Goat” (violenceonline.pl).

Wczasy

Muzyka Wczasów jest jak niskobudżetowe wakacje – nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90., nie stronią także od shoegazowych faktur. W maju 2018 r. ukazała się ich debiutancka płyta p.t. „Zawody”, która zdążyła już podbić serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy.

15.03.2019 Alpha Strategy + Wczasy, koncert w Szczecinie

:: materiał video powiązany z koncertem