ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.03.2019. PUNKY REGGAE live 2019 @ Peron 5

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.03.2019. PUNKY REGGAE live 2019 @ Peron 5

11/03/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

podczas PUNKY REGGAE live 2019 w Szczecinie zagrają Farben Lehre, Gutek, Closterkeller oraz ETA…

Koncert: PUNKY REGGAE live 2019
zagrają: Farben Lehre, Gutek, Closterkeller oraz ETA
Gdzie: Peron 5. Ul. Czarnieckiego 8i. 70-221 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 15 marca 2019 (piątek), start godz. 19:00
BILETY: 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu koncertu), dostępne w klubie oraz na bilety.fm

PUNKY REGGAE live to wyjątkowe wydarzenie, trafiające w różne gusta muzyczne, łączące pokolenia słuchaczy, które z założenia udowadnia, że muzyka to dziedzina, w którym nie ma miejsca na wzajemne podziały, a wręcz przeciwnie – pozytywny przekaz oraz szukanie tego co nas łączy, to coś, co skutecznie nakręca nas do dalszego działania.

Podczas PUNKY REGGAE live 2019 odwiedzimy łącznie 17 klubów w różnych zakątkach Polski. Startujemy w piątek, 22 lutego, a finał trasy odbędzie się w sobotni wieczór, 13 kwietnia 2019.

15.03.2019 PUNKY REGGAE live 2019, koncert w Szczecinie

Tym razem na jednej scenie spotkają się: FARBEN LEHRE, czyli pomysłodawcy całego projektu oraz – znany z poprzedniej edycji – GUTEK, ze swoim zespołem. Trzecim gościem wszystkich koncertów będą, zależnie od miasta, THE ANALOGS lub debiutujący na PRlive, zasłużony zespół CLOSTERKELLER. Każdego wieczoru wystąpi również support.

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 13 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl.

W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów.

Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane „na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

Zespół GUTEK to projekt Piotra „Gutka” Gutkowskiego – wokalisty, który od 2018 roku, wraz ze swoim zespołem dodaje kolorytu polskiej scenie muzycznej.

Debiutował na ubiegłej trasie Punky Reggae Live, dając się poznać jako autor, kompozytor i lider.

Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to Ja” Paktofoniki , „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto, przykłady pierwsze z brzegu.

Chociaż GUTEK został przypisany do reggae i hip hopu, to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, Farben Lehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.

Na polskiej scenie rockowej CLOSTERKELLER jest zespołem znanym i zasłużonym. Słyną z pięknych, klimatycznych płyt o kolorowych tytułach oraz z ognistych koncertów. Na czele grupy stoi Anja Orthodox – kobieta o wielu głosach i twarzach, zaliczana do ścisłej czołówki polskich wokalistek.

Jest ona też autorka pięknych sugestywny tekstów za które fani dodatkowo kochają zespół.

Koncerty CLOSTERKELLER są zawsze niezapomnianym przeżyciem dla odbiorców. Z gospodarzem trasy czyli Farben Lehre grupa zna się i współpracuje od samych początków gdy wygrali Jarocin, rok wcześniej niż FL. Anja i były gitarzysta Mariusz Kumala pojawili się na płycie Omen, a Mariusz grał całą trasę akustyczną jako gość.

Zespół ETA to nieślubne dziecko Rolling Stones i Nirvany, które wychowało się u boku wujka Green Daya. Po występach zespołu na żywo, możecie się spodziewać ogromnej ilości energii oraz endorfin w swoich żyłach, które sprawią, że będziecie chcieli więcej!

To zespół rockowy ze Szczecina, grający muzykę, która jest swoistym kompromisem między nowoczesnym rockiem, a punk rockiem. Można powiedzieć, że gatunek wypracowany przez ETĘ to połączenie energicznych rytmów punkowych z zapadającymi w głowę melodiami z pogranicza rocka i grunge, a wszystko to okraszone nowoczesnymi aranżacjami.

podczas koncertu w Szczecinie usłyszymy

FARBEN LEHRE

Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

GUTEK

Piotr Gutkowski – śpiew
Jan Koźliński – bas
Dawid Mańkowski – gitara
Tomasz Mańkowski – perkusja

CLOSTERKELLER

Anja Orthodox – śpiew
Michał Jarominek – gitara
Olo Gruszka – bas
Michał Rollinger – keyboards
Adam Najman – perkusja

ETA

Beniamin Bochnacki – wokal, gitara rytmiczna
Kamil Grabowski – gitara prowadząca
Piotr Smugała – perkusja
Damian Przygoda – gitara basowa