ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.04.2016. Tony Spinner @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.04.2016. Tony Spinner @ Free Blues Club

11/04/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Członek koncertowego składu zespołu Toto na koncercie w Szczecinie…

15.04.2016 koncert Tony Spinner w SzczecinieKONCERT: Tony Spinner
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. 70-110 Szczecin
KIEDY: 15 kwietnia 2016 (piątek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 65 zł (przedsprzedaż), 75 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w klubie oraz na bilety.fm

Tony Spinner był podporą koncertowego składu Toto w latach 1999 – 2008.

Grał z zespołem na akustycznych i elektrycznych gitarach, a także wspomagał go w tworzeniu harmonii wokalnych. Do Free Blues Club przyjedzie z własnym zespołem.

„Tony Spinner to powalający gitarzysta i wokalista, współpracował m. in. z Paulem Gilbertem (Mr. Big) Patem Traversem.

Tony Spiner, urodzony w małym mieście w stanie Missouri. Od najmłodszych lat ciągnęło go w stronę muzyki. Jako swoich pierwszych bohaterów wymienia Chucka Berrego, Elvisa Presleya, Little Richarda i Martego Robbinsa. Do tego dodał owoce późniejszych inspiracji cięższą muzyką, jaką grali chociażby: Jimi Hendrix, Duane Allman, Rory Gallagher, Johnny Winter i Robin Trower.

Pierwszą solową płytę – „Saturn Blues”, wydał w 1993 roku. Od tej pory udaje mu się regularnie wydawać uznane albumy, z czego ostatni – „Earth Music for Aliens”, ujrzał światło dziennie w 2013 roku.

Chętnie też składał hołd innym muzykom – Stevie Ray Vaughanowi (płyta „Hat’s Off to Stevie Ray”) oraz Albertowi Kingowi (na „Fit for A. King”).

Zespół Tony Spinner Band koncertował po Europie od 2004 roku. Obecny skład zespołu, oprócz lidera, obejmuje: Michela Muldera na gitarze basowej oraz perkusistę Alexa Steiera.

Jak sam mówi: „Moim celem jako muzyka jest tworzyć dobrą muzykę z dużą ilością improwizacji.

Utwory, które gram zawierają pierwiastki rocka, bluesa, funku i improwizacji pełnych groove’u. Nigdy nie lubiłem grać według ustalonej listy utworów, więc jej nie mam.

Nigdy nie wiesz co usłyszysz, ale zawsze jest to szczera, pełna inspiracji muzyka prosto z serca”. Według mnie o to właśnie chodzi!” – jednym słowem pasują do Free Blues Clubu jak ulał, ponieważ dokładnie taką samą zasadę wyznaje Andrzej Malcherek z Free Blues Band.

:: materiał video powiązany z koncertem