ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.03.2013. Scandinavian Metal Attack. @ Rocker Club

10/03/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, Scandinavian Metal Attack, Unleashed, Diabolical, Souldrainer, Warheim, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Rocker Club, Scandinavian Metal Attack, Unleashed, Diabolical, Souldrainer, Warheim, w SzczecinieKoncert: Scandinavian Metal Attack
zagrają: Unleashed, Diabolical, Souldrainer, Warheim
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
sala koncertowa (dawny DK Kolejarz)
Kiedy: 16 marca 2013 (sobota), start godz. 18:00
Bilety: 79/89zł

Zapowiada się uczta dla fanów mocnego brzmienia…

:: szczegóły koncertu oraz info o zespołach w rozwinięciu…

Unleashed
Grupa działa od 1989 roku. Jako jedna z pierwszych, w swoich tekstach opowiada o skandynawskiej historii i mitach oraz legendach dotyczących vikingów. Na swoim koncie ma 11 studyjnych albumów, ostatni „Odelheim”, ukazał się w ubiegłym roku, nakładem Nuclear Blast Records.

Diabolical
Diabolical to Szwedzcy mistrzowie death metalu, wypuszczą na początku 2013 roku swój piąty album studyjny ” Neogenesis ” i będą go promować w trasie po Europie. Będąc bezwzględną siłą na Szwedzkiej scenie od 16 lat i wydając albumy od ponad dekady, DIABOLICAL nigdy nie przestali się rozwijać, stale doskonaląc i odnawiając swój wyrazisty i przepełniony wściekłością metal, który w zamian zapewnił im znakomite recenzje oraz niemałe uznanie w Szwecji i w Europie. Z nowym albumem ” Neogenesis ” światu zostanie pokazany całkowicie nowy sposób przedstawiania muzyki, a DIABOLICAL zatrzęsie ziemią i muzycznie, i tematycznie. ” Neogenesis ” bez wątpienia będzie jedną z najciekawszych odsłon metalowych 2013 roku i zostanie zaprezentowana w całości podczas SCANDINAVIAN METAL ATTACK.

Souldrainer
Nigdy nie udający, ale zawsze budowany na fundamentach takich zespołów jak Hypocrisy, Pain, Amon Amarth, Rammstein i Samael, Souldrainer jest reprezentantem nowego pokolenia melodic death metalu. Z mocnymi riffami na gitarach rytmicznych, klimatycznymi anielskimi chórkami, zespołami smyczkowymi i rozdzierającymi partiami wokalnymi, Souldrainer tworzy wybitną, harmonijną agresję która uderzy cię mocniej od ciężarówki.

Warheim
Szwedzki, death/black metalowy skład Warheim ma korzenie w tradycyjnym Norweskim Black metalu. Ich szatańskie hymny tworzą unikalną mieszankę melodii i dysonansu, wspartą potężną, perkusją. Ponadto techniczne partie gitary prowadzącej i solówki oparte są i na tradycyjnym death metalu i klasycznych harmoniach, sprawiając, że Warheim wychodzi przed szereg wśród innych zespołów z gatunku.

Koncert: Scandinavian Metal Attack
zagrają: Unleashed, Diabolical, Souldrainer, Warheim
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
sala koncertowa (dawny DK Kolejarz)
Kiedy: 16 marca 2013 (sobota), start godz. 18:00
Bilety: 79/89zł