ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.05.2016. Poniedziałek Jazz Fana: Lay D Funk @ Szczecińska Agencja Artystyczna

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.05.2016. Poniedziałek Jazz Fana: Lay D Funk @ Szczecińska Agencja Artystyczna

15/05/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Lay D Funk – młode wilki polskiego jazzu…

16.05.2016 poniedziałek jazz fana, Szczecińska Agencja ArtystycznaKoncert: Lay D Funk
poniedziałek jazz fana
Gdzie: Szczecińska Agencja Artystyczna. Al. Wojska Polskiego 64. 70-479 Szczecin [zobacz w google street view]
mała scena saa
Kiedy: 16 maja 2016 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)
do nabycia na: bilety.fm lub tel. 607 421 254

Lay D Funk to zespół złożony z młodych, ale już uznanych muzyków. Zespół do którego jak ulał pasuje określenie „młode wilki polskiego jazzu”. Czerpią pełną garścią z jazzowej klasyki dodając do tego własną inwencję, witalność i interpretację.

Nie stronią od cytatów wielu uznanych jazzowych sław, ale również rocka czy muzyki klasycznej. Nazwa zespołu nieprzypadkowo wymawiana szybko i niedbale przypomina znany polski zespół rockowy. Lay D Funk tez lubią grać przebojowo.

Zespół Lay D Funk powstał na początku 2013 roku w Radomiu. Muzyka zespołu to szeroko rozumiana muzyka fusion, a inspiracji muzycy poszukują we wszystkich gatunkach muzyki: jazzie, funky, soulu, bluesie, muzyce klasycznej… itd.

Obecnie w programie koncertu Lay D Funk znajduje się zarówno materiał z płyty „Miejski Zgiełk” jak również częściowo muzyka z nowego albumu który zespół planuje wydać w roku 2016 roku.

Oprócz muzyki autorskiej, na koncertach można usłyszeć również standardy muzyki m.in. jazzowej, oczywiście we własnych interpretacjach zespołu.

W roku 2016 zespół planuje zintensyfikować działalność koncertową z materiałem własnym jak również wziąć udział w projektach innych muzyków jazzowych i smooth jazzowych.

Na początku roku 2015 zespół wydał autorski album pt. „Miejski Zgiełk” będący podsumowaniem początkowego okresu twórczości. Promując ten album Lay D Funk zagrał koncerty w wielu klubach na terenie całej Polski i wziął udział w festiwalach jazzowych: Jazz Festiwal New Cooperation w Zamościu – (dwukrotnie w roku 2014 i 2015), Radomskim Festiwalu Jazzowym – (dwukrotnie w roku 2013 i 2015) oraz X Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, na którym zespół zdobył wyróżnienie jury.

Ponadto zespół wziął udział w Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie i VII Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (gdzie pianista grupy, Jarek Zarychta, zdobył nagrodę dla najlepszego instrumentalisty).

W 2015 roku zespół nawiązał bardzo udaną współpracę z doskonałym trębaczem młodego pokolenia Maciejem Fortuną z którym wykonał szereg koncertów.

Lay D Funk to:
Jarosław Zarychta – instrumenty klawiszowe
Michał Trzpioła – gitara
Michał Wróbel – bas
Piotr Matysiak – perkusja

Cykl Poniedziałek Jazz Fana – najstarsze projekt ZSJ powstał jako antidotum na „nicnierobienie” w poniedziałek. W poniedziałek zazwyczaj nieczynne są teatry, galerie sztuki, domy kultury i inne instytucje związane z kulturą. „wolne” zazwyczaj też mają w poniedziałek muzycy.

Można w taki „wolny” dzień łatwiej zorganizować koncert zazwyczaj bardzo zajętych w weekend artystów oraz zaprosić publiczność, nawet taką która niekoniecznie bardzo interesuje si e muzyka jazzową, ale z braku innych atrakcji…

16.05.2016 poniedziałek jazz fana, Szczecińska Agencja Artystyczna