ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.09.2016. Stonerider @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.09.2016. Stonerider @ Free Blues Club

15/09/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

znakomity początek sezonu koncertowego 2016/17 we Free Blues Clubie…

Stonerider - koncerty w SzczecinieKONCERT: Stonerider
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 16 września 2016 (piątek), start godz. 21:00
BILETY: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu), dostępne w klubie i na bilety.fm

Specjalnie na rozpoczęcie kolejnego sezonu koncertowego Free Blues Clubu , który zbiega się z Dniem Polskiego Bluesa dawka prawdziwie południowego rocka, rodem ze Stanów Zjednoczonych.

O kunszcie StoneRider może świadczyć fakt iż otwierali koncerty supergrupy The Europe na światowej trasie koncertowej!

Stonerider to utalentowany i ciężko pracujący nad swoim brzmieniem zespół rockowy, który grywał na scenach zarówno europejskich, jak i amerykańskich. Stworzony w 2007 roku przez wokalistę i gitarzystę Matthew Tannera oraz perkusistę Jasona Krutzky’ego (który odpowiada także za aranżacje harmonii wokalnych), ewoluuje on bezustannie od czasów energetycznego debiutu, który wydali w 2008 w wytwórni Trustkill Records.

Cztery lata później dołączył do nich multiinstrumentalista Adam McIntyre, z którym wydali ambitny dwupłytowy album „Fountains Left to Wake”, eksplorujący ich liczne inspiracje muzyczne + od psychodelii po soul. Niedługo potem dołączył do ich grona pianista Noah Pine.

Ostatnimi czasy zespół grywał koncerty z Warrenem Haynesem, Living Colour, Blue Oyster Cult, Europe, Uriah Heep, Robin Trower, Graveyard, a także ze swoimi kolegami z Atlanty – Blackberry Smoke.

Na ich nowym albumie – „Hologram”, usłyszeć możemy jak zespół wspina się na wyżyny kompozytorskie, tekściarskie, wykonawcze i aranżacyjne. Piosenki te są jednocześnie bogate jak i oszczędne. Zyskują one bardzo dzięki rozbudowanemu składowi zespołu, który pokazuje na co go stać szczególnie na żywo. Wyczuć można w nich inspiracje klasycznym rockiem progresywnym w stylu Pink Floyd, zwłaszcza w tytułowym utworze albumu.

Najlepiej podsumował zespół Charlie Starr z Blackberry Smoke: „Stonerider przybywa wyposażony w rozwibrowaną psychodelię, bombastyczne riffy oraz szczyptę kosmicznej harmonii, a wszystko to zmieszane w południowym kociołku muzycznym. ”

Stonerider, skład zespołu:

Matt Tanner – Gitara/wokal
Jason Krutzky – Perkusja/wokal
Noah Pine – Magiczne Klawisze
John Pratt – Gitara Basowa

:: materiał video powiązany z koncertem