ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 17.04.2013. Gwyn Ashton @ Free Blues Club

09/04/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Gwyn Ashton, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Gwyn Ashton, w SzczecinieKoncert: Gwyn Ashton
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 17 kwiecień 2013 (środa), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 35zł (studenci), 50zł (pozostali)

Gwyn Ashton obecnie promuje swoją najnowszą płytę „RADIOGRAM” i wystąpi we Free Blues Clubie wraz ze swoim zespołem w dniu 17.04.2013!

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…


GWYN ASHTON – wirtuoz bluesowej gitary, urodził się w Walii, skąd w połowie lat ’60 przeniósł się do Australii. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak CHUCK BERRY, BUDDY HOLLY, JOHNNY WINTER, JIMI HENDRIX, BUDDY GUY i przede wszystkim RORY GALLAGHER.

Przez wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka buduje opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach oraz wspaniałego muzyka koncertowego. Podczas wieczoru w Adelajdzie inaugurującego tournee ROR’Y GALLAGHER’A po Australii koncert ASHTON’A otwiera bluesowy spektakl jego idola z Irlandii.

Dopiero w 1993 roku nagrywa swoją pierwszą płytę „Feel the Heat”, którą promuje w trakcie trasy koncertowej z ALBERT’EM LEE i STEVE’M MORSEM (obecnie w DEEP PURPLE).

Kolejna płyta „Beg,Borrow and Steel” ( 1996 ) owocuje koncertami w Australii, USA oraz w Europie.

Od tego czasu GWYN na stałe przenosi się do Europy. Gra ogromną ilość koncertów w wybitnym towarzystwie ( PETER GREEN, Dr.FEELGOOD, SAM BROWN, NINE BELOW ZERO, ROBIN TROWER, WISHBONE ASH, SNOWY WHITE, VANILLA FUDGE, THE YARDBIRDS, PAT TRAVERS, TONY JOE WHITE, STEVE LUKATHER, WALTER TROUT…),jest gościem festiwali bluesowych, które potwierdzają sławę ASHTON’A jako wirtuoza koncertowego.

W 1998 roku Riverside Records reedytuje jego płyty. Magazyn „Guitar and Bass” uznaje „Feel the Heat” albumem miesiąca, a GWYN otrzymuje propozycję występu jako gość specjalny zespołu STATUS QUO podczas jego brytyjskiego tournee.

Koncert: Gwyn Ashton
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 17 kwiecień 2013 (środa), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 35zł (studenci), 50zł (pozostali)

:: materiał video powiązany z koncertem